Konspektai

Profesionalios muzikos raida Lietuvoje

10   (1 atsiliepimai)
Profesionalios muzikos raida Lietuvoje 1 puslapis
Profesionalios muzikos raida Lietuvoje 2 puslapis
Profesionalios muzikos raida Lietuvoje 3 puslapis
Profesionalios muzikos raida Lietuvoje 4 puslapis
Profesionalios muzikos raida Lietuvoje 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvių profesionaliosios muzikos ištakos glūdi turtingoje liaudies kūryboje. Čia susiformavo šiam kraštui būdingos melodijos, kadencijos, žanrai.
Profesionalioji muzika Lietuvoje atsirado augant valstybei, ypač įvedus krikščionybę, stiprėjant didikų luomui.
Žinios apie profesionaliąją muziką Lietuvoje siekia apie tūkstantį metų. Tad trumpai peržvelkime svarbiausius Lietuvos muzikos įvykius.
XI–XIII amžiai. Profesionalioji muzika Lietuvoje, manoma, atsirado XI amžiuje. Ji atkeliavo su keliaujančiais vienuoliais, pamažu atsirado Lietuvos bažnyčiose, didikų rūmuose ir dvaruose.
Lietuvos krikštas. Bažnytinė muzika.XIV−XV amžiai. Drauge su krikščionybe Lietuvoj perėmė ir europinį muzikos modelį. Po Lietuvos krikšto (1387m.) ypač plito bažnytinė muzika. Buvo statomos bažnyčios, išpopuliarėjo seniausia krikščioniško giedojimo forma – grigališkasis choralas.
Muzikos religinis dvasinis centras Lietuvoje visada buvo Vilniaus katedra. 24 diskantų balsų katedros choras veikė jau Vytauto laikais.
Pirmosios muzikos mokyklos. Katedroje nuo pat krikščionybės įvedimo veikė mokykla, kurioje buvo rengiami giedotojai, instrumentalistai ir vargonininkai. Ją galima laikyti netgi pirmąja muzikos mokykla Lietuvoje. Kiek vėliau, nuo 15a. muzikos mokyklos prie bažnyčių veikė Trakuose, Varniuose, Žiežmariuose.
Taip manoma atrodė Vilniaus katedra XV a.
Pasaulietinė muzika. Didikų rūmuose koncertuodavo keliaujantys muzikantai, dvaruose pradėtos steigti kapelos.
Vytauto Didžiojo (1392–1430) dvare muzikavo vienas žymiausių Austrijos minezingerių Osvaldas fon Volkenštainas (Oswald von Wolkenstein, 1377–1445).
Pirmieji vargonai ir klavikordas į Lietuvą pateko kaip Vokiečių ordino magistro Ulricho fon Jungingeno dovana Vytauto žmonai Onai dar prieš Žalgirio mūšį, 1408.
XVI – XVII amžiai. Valstybėsir kultūros klestėjimo laikotarpis. Tuo laikotarpiu įvyko keletas Lietuvos muzikai ir apskritai kultūrai svarbių dalykų:
• Išspausdinti pirmieji lietuviški giesmynai ir pirmoji keturbalsė chorinė partitūra.
1547m. buvo išleista pirmoji lietuviška knyga – M. Mažvydo „Katekizmas“. Tai tikybos pradžiamokslis. Jo pabaigoje buvo pridėtas ir giesmynas, kuriame išspausdinta 11 protestantiškų lietuviškų giesmių (su natomis). Tad „Katekizme“ atspausdintas ir pirmasis lietuviškas giesmynas. Be Katekizmo, M.Mažvydas ten pat Karaliaučiuje lietuvių kalba išleido ir dviejų dalių giesmyną „Giesmės krikščioniškos“. Jame išspausdinta giesmė „Gyvenimą tas turės pašlovintą“ ir dabar labai vertinama kaip pirmoji lietuvių kalba išspausdinta keturbalsė chorinė partitūra. Didžiojoje Lietuvoje pirmasis katalikiškas giesmynas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1311 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1311 ž.)
Darbo duomenys
  • Muzikos konspektas
  • 5 psl., (1311 ž.)
  • Word failas 291 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt