Savoka etika yra kilusi iš lotynų kalbos žodžio ethica, reiškiančio paprotį, įprotį, būdą.
Dabartiniai filosofijos vadovėliai šią savoką apibūdina taip: • tai mokslas, tiriantis moralę, žmonių elgesio normas. • etika – mokslas apie elgesį, galintį gerai ar blogai paveikti žmogų. Etika, tai jungtis, išlaikanti mūsų santykius ir visuomenę kartu. Dinamiškų santykių požiūriu etika yra pagrindinė vadybos teorijos dalis. Be to, etika apibrėžiami tyrimai, kaip vadovų sprendimai veikia darbuotojus, kitus žmones. Tokie tyrimai apima žmonių teises ir pareigas, moralės taisykles, kurių vadovai laikosi priimdami sprendimus, taip pat vertindami santykių (konfliktų) tarp žmonių prigimtį ir šaltinius.
Etiketas remiasi dorove, tikslingumu, estetika ir tradicija. Tai daugelypis fenomenas, kuris yra tiesiogiai susijęs su visuomenės moralinėmis normomis ir vertybėmis.
Keturi pagrindiniai šiuolaikinio etiketo principai: 1. Humaniškumo ir žmogiškumo. Etiketo taisyklės reikalauja, kad vadovas būtų mandagus, taktiškas, koretiškas, elgtųsi pagarbiai, oriai ir kukliai. 2. Veiksmų talentigumo. Etiketas suteikia vadovui galimybę elgtis išmintingai ir patogiai jo paties ir darbuotojų atžvilgiu. 3. Elgesio grožio arba estetinio patrauklumo. 4. Tradicijų ir papročių paisymo.
Verslo etika - tai etikos sritis, besiremianti moralės principų ir verslo pasaulyje veikiančių standartų visuma, atsirandanti sąveikaujant verslui ir etikai. Tai etikos kodeksų kūrimas verslo organizacijose, įmonėse ir bendrovėse.
Daugeliui verslininkų turėtų būti aktualus etiškas bendravimas. Kas tai yra? Tai, kad geras verslininkas neturi užmiršti, kad visuomenėje bei rinkos erdvėje jis veikia ne vienas ir todėl privalo paisyti moralės bei etiketo normų, siekti kultūringo bendravimo ir per tai – naudingos partnerystės.
Pokalbio etiketo taisyklės ir įgūdžiai:
• Pašnekesio metu būti nuoširdžiam, rodyti palankumą, leisti pašnekovui išsikalbėti, nepertraukinėti jo.
• Kalbant kuo mažiau gestikuliuoti, žiūrėti pašnekovui į akis.
• Kreiptis į pašnekovą tik pavarde.
• Vengti asmeniškumų;
• Neleistina su pašnekovu kalbėtis išdidžiai, pakeltu tonu, šiurkščiai, negalima ginčytis.
• Nesutinkant su pašnekovo nuomone, dera būti objektyviam, prireikus atsiprašyti jo.
• Spręsdamas asmeninius bendadarbių ginčus, vadovas privalo išklausyti atskirai abi besiginčijančias šalis ir tik po to daryti sprendimą.
• Kritika turi būti...
Šį darbą sudaro 738 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!