Šių dienų visuomenėje galime susidurti su įvairiomis nuosavybės formomis – privatine, viešąja ir mišria nuosavybe. Šiandien labiausiai vertinama privatinė nuosavybė, skatinamas privačios nuosavybės kūrimas ir valstybinės (viešosios) nuosasvybės apimties mažinimas. Privatizavimas – nuosavybės perleidimas privatiems asmenims, privatinės nuosavybės didinimas, įvairių priemonių įgyvendinimas siekiant, kad valstybės vaidmuo fondų bei įmonių valdymo srityje mažėtų, o privačiojo sektoriaus didėtų. Tai labai plačiai pasaulyje paplitęs ir vykdomas ekonominis procesas. Privatizavimas vykdomas, siekiant užtikrint įmonių našumą, pelningumą ir konkurencingumą.
Dažniausiai privatizacija vykdoma išsivysčiusiose valstybėse, bet šiuo metu jis vyksta ir daugelyje buvusių Sovietų Sąjungos respublikų bei daugelyje besivystančių valstybių, tarp jų ir Lietuvoje. Privatizavimas įtakoja ekonomikos efektyvumą, skatina technologijų vystymąsi ir investicijas. Privatizavimas yra viena iš plačiai vykdomos ekonominės reformos dalių. Jis yra susijęs su bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, užimtumo privačiame sektoriuje didėjimu ir jo mažėjimu valstybės sektoriuje makroekonominiame lygyje.
Darbo aktualumas. Darbe nagrinėjame privatinės nuosavybės raidą, jos įtaką ir reikšmę Lietuvos ūkiui, išskiriame svarbiausius Lietuvoje vykdyto privatizavimo etapus, minime svarbiausius per visą privatizavimo laikotarpį įvykdytus privatizavimo sandorius, kalbame apie šių dienų Lietuvos ekonominio gyvenimo įvykius, susijusius su privatinės nuosavybės plėtra, pateikiame tolimesnio Lietuvos ūkio vystymosi prognozę. Privatizavimas darė ir daro įtaką Lietuvos ekonominiam gyvenimui, todėl svarbu išanalizuoti privatinės nuosavybės ir jos plėtros šalyje įvykius, faktus bei dėsningumus, norint tinkamai planuoti tolimesnę Lietuvos ekonomikos raidą ir skatinti plėtrą.
Darbo tikslas: aptarti privatinę nuosavybę, išanalizuoti jos raidą ir reikšmę Lietuvos ūkiui.
5. išanalizuoti BVP ir užimtumo kaitą privačiame ir valstybiniame sektoriuje per visą privatizavimo vykdymo laikotarpį;
6. apibendrinti ir pateikti pačias svarbiausias išvadas.
1. NUOSAVYBĖS RŪŠYS IR FORMOS LIETUVOS RESPUBLIKOJE
Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atstatymas ir valstybės turto didžiosios dalies privatizavimas bei kiti panašūs ekonominės reformos metu vykstantys nuosavybės transformavimo procesai sudarė sąlygas Lietuvos respublikoje susiformuoti naujoms nuosavybės rūšims ir formoms (Vadovėlis „Civilinė teisė“, 1998: 15). Klasifikuojant nuosavybę į rūšis ir formas, pagrindiniais kriterijais turėtų būti pasirenkami subjektas ir...
Šį darbą sudaro 8473 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!