Darbą tikrino
Asistentė
L. Gerulskienė
2007-12-
UTENA 2007
ĮVADAS
Atsižvelgiant į tai, kad psichologija domisi išoriniu žmogaus elgesiu, ir jo vidinėmis mintimis, jausmais, ją apibūdiname taip: psichologija yra mokslas apie elgesį ir psichinius procesus.
Žmogaus elgesį dažniausiai nulemia jo poreikiai ir norai. Poreikiai apibūdina tai, ko būtinai reikia, o norai – tai, ko nebūtinai reikia, bet norisi. Psichologijoje priimama, kad noras visada išreiškia poreikį. Tik tiek, kad tą poreikį gali išreikšti keli skirtingi norai, pvz: norėjimas duonos ir norėjimas varlės šlaunelių yra to paties alkio/maisto poreikio išraiška. Taip pat tas noras gali reikšti kelis skirtingus poreikius, pvz: pinigų norėjimas gali reikšti maisto poreikį, saugumo poreikį, statuso poreikį ir pan.
Apie poreikių egzistavimą sprendžiama iš elgesio. Sąmoningai jaučiamas poreikis skatina veiklą ir norą siekti tikslo. Tikslas šiuo atveju – priemonė savo poreikių patenkinimui. Pasiekęs tikslą žmogus savo poreikius arba patenkina, arba nepatenkina, arba patenkina iš dalies. Visus poreikius galima suskirstyti į pirminius ir antrinius.
Pirminiai poreikiai turi fiziologinę prigimtį ( poreikis kvėpuoti, miegoti, maitintis ir kiti ).
Antriniai poreikiai pagal prigimtį yra psichologiniai ( noras pritapti, valdžios troškimas, sėkmės poreikis ir kiti ). Šie poreikiai atsiranda drauge su patirtimi. Žmonės turi skirtingą patirtį, todėl ir antriniai poreikiai gali gerokai skirtis.
Daugiausia apie žmogaus poreikius rašė amerikiečių psichologas Abrahamas Haroldas Maslow, kuris gimė 1908m. Niujorke, išeivių iš Rusijos šeimoje. Dar jaunystėje atsiskleidė jo polinkis aprėpti kuo daugiau ir plačiau, o ne domėtis vien konkrečiais ir siaurais klausimais. Kai tėvas paklausė besiruošiančio stoti į koledžą Abrahamo, ką šis norėtų studijuoti, Abrahamas atsakė, kad „viską“. Galiausiai A. H. Maslow nusprendė užsiimti psichologija, nors nuolat domėjosi teatru ir muzika.
Šiame savo darbe apžvelgsiu A. Maslow poreikių hierarchiją.
POREIKIŲ APIBŪDINIMAS
Jokia veikla neprasideda be priežasties, be ją sužadinančio stimulo. Įsivaizduokime tuščią į vandenį panardintą indą. Jis tučtuojau prisipildo. Kokie čia veikia dėsniai ? Pirmiausia, atsiranda slėgio skirtumo stimuliuojanti jėga, varanti vandenį į indą. Taip ir žmogui – susidarius tuštumai ar...
Šį darbą sudaro 3078 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!