JAUSMAI, BENDRASIS JŲ APIBŪDINIMAS. Jausmų kilmė. EMOCIJOS. Jausmų rūšys. TARPASMENINIŲ SANTYKIŲ SAMPRATA. JAUSMŲ REIKŠMĖ BENDRAVIME IR TARPASMENINIUOSE SANTYKIUOSE.
Žmogus, gyvendamas visuomenėje, nuolat yra tarp žmonių, su kuriais pastoviai bendrauja. Bendravimas atlieka daug svarbių funkcijų. Visų pirma, bendraudamas žmogus išreiškia savo esmę ir tampa asmenybe.
Tarpusavio santykių atmosferą sukuria patys žmonės. Savo elgesiu jie gali ją supurvinti, suardyti, tačiau tie patys žmonės gali šią atmosferą ir pataisyti, pakeisti ją taip, kad susidaręs klimatas skatintų žmonių pasitenkinimą gyvenimu.
Jausmai yra pagrindinis žmogaus asmenybės energijos šaltinis. Nuo to, kokias žmogus jausmus išgyvena (teigiamus ar neigiamus) priklauso jo aktyvumas bei nuotaika. Jausmai reiškiasi veido ir viso kūno judesiais taip pat ir kalbos intonacijomis. Jausmingi žmonės, susidurdami su aplinka, džiaugiasi ir liūdi, myli ir neapkenčia, pavydi ir atleidžia, aistringai ko nors siekia ir nusivilia. Todėl labai svarbu mokėti pažinti savo jausmus ir suprasti, kokių poreikių patenkinimas ar nepatenkinimas jas sukelia. Jausmai yra mūsų gyvenimo žavesys, jo šviesa, į kurią pasineriame ir galime ja mėgautis, jausdami, kad tikrai gyvename.
Darbo objektas – jausmų įtaka bendravimui ir tarpasmeniniams santykiams.
Darbo tikslas - atskleisti jausmų įtaką bendravime bei tarpasmeniuose santykiuose.
1. Išnagrinėti emocijų sampratą ir apibrėžti jausmų rūšis.
3. Jausmų reikšmė bendravime ir tarpasmeniniuose santykiuose
1. JAUSMAI, BENDRASIS JŲ APIBŪDINIMAS.
1.1 Jausmų kilmė
Jausmai nuo emocijų yra beveik neatskiriami. Jų kilmė aiškinama labai įvairiai. Daugelis emocijų kilmės teorijų autorių apsiriboja vegetacinių procesų tyrimų (fiziologinės kilmės samprata), kiti žvelgia bendriau ir sieja emocijas su motyvacijos sfera.
Pirmasis, bandydamas atskleisti biologinę emocijų prigimtį. Č. Darvinas teigė, kad jausmų kilmė yra gyvuliška ir kad psichikai vystantis, jie turėtų išnykti. Emocijos – tai instinktyvių veiksmų rudimentas. Teigiamų emocijų išraiškos judesiai priešingi neigiamų emocijų išraiškos judesiams. Visi jausmai atsirado evoliucijos procese, o jų išraiška – tai reakcija, turėjusi prisitaikomąją reikšmę (Psichologija studentui, 1996).
Artimas Darvinui yra amerikiečių filosofo ir psichologo V. Džemso bei danų gydytojo K. Langės požiūris. Jie teigia, kad emocijų kilmė nulemta pakitimų motorinėje sferoje. Emocijos kyla dėl judesio (pavyzdžiui, žmogus juokiasi, todėl jam linksma). Taigi, fiziologiniai procesai – emocijų...
Šį darbą sudaro 1647 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!