Žmogus, gyvendamas visuomenėje, nuolat yra tarp žmonių, su kuriais pastoviai bendrauja. Bendravimas atlieka daug svarbių funkcijų. Visų pirma bendraudamas žmogus išreiškia savo esmę ir tampa asmenybe.
Tarpusavio santykių atmosferą sukuria patys žmonės. Savo elgesiu jie gali ją supurvinti, suardyti, tačiau tie patys žmonės gali šią atmosferą ir pataisyti, pakeisti ją taip, kad susidaręs klimatas skatintų žmonių pasitenkinimą gyvenimu.
Jausmai yra pagrindinis žmogaus asmenybės energijos šaltinis. Nuo to, kokias žmogus jausmus išgyvena (teigiamus ar neigiamus) priklauso jo aktyvumas bei nuotaika. Jausmai reiškiasi veido ir viso kūno judesiais taip pat ir kalbos intonacijomis. Jausmingi žmonės, susidurdami su aplinka, džiaugiasi ir liūdi, myli ir neapkenčia, pavydi ir atleidžia, aistringai ko nors siekia ir nusivilia. Todėl labai svarbu mokėti pažinti savo jausmus ir suprasti, kokių poreikių patenkinimas ar nepatenkinimas jas sukelia. Jausmai yra mūsų gyvenimo žavesys, jo šviesa, į kurią pasineriame ir galime ja mėgautis, jausdami, kad tikrai gyvename.
Jausmai – tai žmogaus išgyvenimas, santykis su tikrove: gamtos reiškiniais, žmonėmis, jų poelgiais bei kūriniais ir pačiu savimi. Jausmų turinį sudaro meilė, džiaugsmas, ilgesys, nerimas, liūdesys, neapykanta. Jausmai tiek reikšmingi žmogaus gyvenime, tiek daug jie teikia pasitenkinimo, komforto bei nusivylimų, kad atsispindi ir grožinėje literatūroje bei kitose meno šakose. Jais reiškiasi vienokie ar kitokie žmogaus poreikiai, jie skatina žmogų veikti, kad tuos poreikius patenkintų. Jausmai yra svarbūs žmogaus, kaip asmenybės tobulėjimui. Štai veido išraiška atspindi du emocijų kraštutinumus, t.y. teigiamas ir neigiamas emocijas.
2) Išreiškiant emocijas kitam žmogui, pastarasis daugiau apie mus sužino ir tuo pagrindu leidžia geriau save pažinti.
3) Tinkama emocijų išraiška didina konfliktų sprendimo galimybes.
Emocijas klasifikuodami psichologai susiduria su problema, pagal kokius kriterijus derėtų skirstyti emocines būsenas. Kai kurie autoriai mano, kad emocijų klasifikuoti apskritai neįmanoma: žmogus kaskart atsiduria kitokioje situacijoje ir negali patirti lygiai tokios pačios emocijos.
Plačiai paplitęs skirstymas į teigiamas ir neigiamas emocijas, ir nukreiptas į įšorinį pasaulį ir į save.
Jausmais žmogus išreiškia savo esmę,...
Šį darbą sudaro 1296 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!