Pradžioje norėčiau išskirti pateikti trumpus jausmų ir emocijų apibrėžimus.
Emocijos - trumpalaikiai situaciniai išgyvenimai, kylantys iš biologinių organizmo poreikių ir nesudėtingų išorinių poreikių. Pvz. džiaugsmas, pyktis, liūdesys, baimė ir t.t.
Jausmai atspindi pastovius, patvarius išgyvenimus, atspindinčius asmenybės santykius su aplinka. Pvz. meilė, kančia. Jausmas tai pat gali būti ir pyktis, ir pavydas, ir baimė, ir kiti – tuomet jeigu jie yra ilgalaikiai.
Išties yra gana sunku atskirti kur yra emocijos, o kur jausmai, nes jie tarpusavyje glaudžiai susiję, net persipynę, todėl dažnai vartojami kaip sinonimai.
Kokią įtaką mums turi emocijos puikiai iliustruoja straipsnis iš žurnalo „Psichologija tau“. Ten pasakojama, kaip susiję mūsų patirtos emocijos ir kvapo suvokimas. „Ar žmonėms patinka kvapas, ar ne, priklauso nuo tuo metu patiriamų emocijų. R. Herzo atlikti eksperimentai parodė: tiriamieji, tyrimo metu jutę teigiamas emocijas, kvapą, prieš tai įvertintą kaip nemalonų, laikė maloniu. Žaidusieji linksmą kompiuterinį žaidimą ir patyrusieji teigiamas emocijas purvo, lietaus ir miško kvapą įvertino kaip malonų. Tačiau tiriamieji, kurie žaisdami kompiuterinį žaidimą patyrė neigiamas emocijas, tą patį kvapą įvertino kaip nemalonų. Tyrimo autoriaus teigimu, kvapo malonumo suvokimas susiejamas su tuo metu patiriamomis emocijomis: jei įvykio metu išgyvenamos teigiamos emocijos, kvapas suvokiamas kaip malonus, o kai išgyvenamos neigiamos emocijos, kvapas suvokiamas kaip nemalonus. “2 Tai tik vienas iš galimu pavyzdžių, kad jausmai ir emocijos turi tikrai nemažą reikšmę mūsų gyvenime, jie jį įvairina, suteikia spalvingumą.
„Gestų reikšmė įvairiose kultūrose yra nevienoda. Psichologas Otto Klinebergas, skaitydamas kinų literatūrą, pastebėjo, kad kinai susirūpinę ar nusivylę ploja rankomis, supykę – garsiai kvatoja „ho - ho“, o nustebę – iškiša liežuvį. Panašiai ir Šiaurės amerikiečiams iškeltas į viršų nykštys, reiškiantis pritarimą, gali reikšti įžeidimą kitos kultūros žmonėms.6“ Tai, kad kartais žmonės skirtingai išreiškia ir supranta emocijas paprastai priklauso nuo kultūros, kurioje jie gyvena.
Tačiau kodėl šypsena visame pasaulyje yra suprantama kaip džiaugsmas? Visame pasaulyje nelaimingi vaikai verkia, nepaklusdami purto galvas, laimingi šypsosi. Netgi...
Šį darbą sudaro 1677 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!