Referatai

Emocijos ir jausmai

9.6   (3 atsiliepimai)
Emocijos ir jausmai 1 puslapis
Emocijos ir jausmai 2 puslapis
Emocijos ir jausmai 3 puslapis
Emocijos ir jausmai 4 puslapis
Emocijos ir jausmai 5 puslapis
Emocijos ir jausmai 6 puslapis
Emocijos ir jausmai 7 puslapis
Emocijos ir jausmai 8 puslapis
Emocijos ir jausmai 9 puslapis
Emocijos ir jausmai 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tikslas – parodyti emocijų ir jausmų reikšmę psichinėje veikloje ir žmogaus gyvenime, išanalizuoti jų formas ir savybes, atskleisti stresinių išgyvenimų specifiką.
Apibūdinti emocijų fiziologiją.
Paprastai emocijos ir jausmai laikomi sinoniminiais, sutapatinami. Psichologijoje terminas emocijos (lot.išjudinti) suprantamas siaurąja ir plačiąja prasme. Emocijos siauraja prasme – vitalinio pobūdžio trumpalaikiai biologinių poreikių sukeliami situaciniai išgyvenimai: nepasitenkinimas, alkis, troškulys, baimė ir kt. Emocijos plačiąja prasme apima jausmus.
Jausmai – pastovūs, patvarūs ilgalaikiai išgyvenimai , susiformuojantys santykiuose su kitais žmonėmis ir aplinka. Jausmus lemia pirmiausia kultūriniai ir dvasiniai poreikiai, individo vertybių sistema. Jie susiformuoja per tam tikrą laiką, pvz.:meilė, geranoriškumas, draugiškumas ir kt. Skirtingai nuo pažinimo procesų, jausmai ir emocijos yra ne daiktų ar reiškinių atspindys, o impulsyvi reakcija, išreiškianti individo santykį į jam reikšmingus dalykus.
Emocinės būsenos veikia pažinimą ir veiklą: teigiamos – skatina, palaiko, o neigiamos – slopina. Esant stipriai emocinei įtampai,susijaudinimui, sutrinka protinė veikla, atmintis.
Emocijų ir jausmų kilmė siejama su poreikiais. Siekdami patenkinti poreikius, individai susiduria su informacijos stygiumi, kliūtimis. Tada atsiranda emocijos. Jos signalizuoja apie poreikio pasitenkinimą arba ne. Emocijų išgyvenimas yra susijęs su požievio, hipotaliamo ir smegenų žievės aktyvumu. Žmogų taip pat aktyvina, skatina tikslai, kurie yra reikšmingi, emociškai nuspalvinti.
EMOCIJŲ FIZIOLOGIJA
Sužadinimas
Emocinis sužadinimas yra kartu ir fizinis sužadinimas. Pavyzdžiui įsivaizduokite kad vėlų vakarą jūs einate tuščia gatve ir jus ima persekioti kas nors. Kai girdite jo žingsnius, jūsų širdis pradeda dažniau plakti, raumenys įsitempia, džiūsta burna. Nelabai pastebimai, tačiau veiklai pasirengia visas organizmas. Tokias reakcijas suaktyvina simpatinė nervų sistema. Pavojui praėjus, suaktyvėja parasimpatinės nervų sistemos centrai, todėl rimstame pamažu. Ilgai trunkanti sužadinimo būsena kenkia organizmui.
Nuo sužadinimo lygio priklauso daug žmogaus veiksmų kuriuos jis ketina daryti. Kai kurių darymui sužadinimas gali padėti, kai kurių – pakenkti. Paprastai veiksmai atliekami geriausiai, kai sužadinimas yra vidutinio stiprio, tačiau jo palankiausias lygis įvairuoja atliekant skirtingas užduotis. Lengvos arba gerai žinomos užduotys geriausiai atliekamos tada, kai sužadinimas gana stiprus –...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2723 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2723 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos referatas
  • 10 psl., (2723 ž.)
  • Word failas 71 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Emocijos ir jausmai, emocijų klasifikacija

Emocijos ir jausmai, emocijų klasifikacija Psichologija Peržiūrėti darbą

Emocijos ir jausmai. Aktyvaus klausymosi normos. Grupės

Emocijos ir jausmai. Aktyvaus klausymosi normos. Grupės Psichologija Peržiūrėti darbą

Jausmai, emocijos ir valia: jų tarpusavio ryšys

Jausmai, emocijos ir valia: jų tarpusavio ryšys Psichologija Peržiūrėti darbą

Emocijos bei jausmai

Emocijos bei jausmai Psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt