Sutarčių sudarymo pagrindas yra Lietuvos Respublikos įstatymai, Civilinis kodeksas, kiti šalies tarptautiniai ir norminiai aktai. Sutartiniai ryšiai tarptautinėje rinkoje kaskart tampa įvairesni ir sudėtingesni. Todėl privalome domėtis teisinių norminių aktų struktūra, kad galėtume tikslingai sudaryti reikiamas sutartis ir suvokti jų esmę. Šiame darbe bus analizuojama pirkimo – pardavimo sutarties samprata ir teisinė aplinka. Labai svarbu atkreipti dėmesį į sutarties keliamas sąlygas.
Temos aktualumas: Sudaryti įvairias sutartis – natūralus kasdieninio gyvenimo reiškinys. Žmonės sudaro įvairiausias sutartis: darbo, nuomos, panaudos, rangos, reklamos, paskolos, remonto, materialinės atsakomybės, pirkimo-pardavimo, draudimo, bendradarbiavimo, perdavimo ir t.t. Be sutarties būtų neįmanoma egzistuoti rinkoje, vykdyti prekių ir paslaugų mainų.
Darbo objektas: Pirkimo-pardavimo sutaris.
Darbo tikslas: Išanalizuoti pirkimo-pardavimo sutarį ir teisinę aplinką.
• Išsiaiškinti sutarčių sudarymo tvarką.
Darbo metodas: Mokslinės literatūros analizė.
1.BENDROSIOS PIRKIMO – PARDAVIMO SUTARTIES NUOSTATOS
Sutartis yra labiausiai paplitusi sandorių rūšis. Tik nedidelę jų dalį sudaro vienašaliai sandoriai. Sutartimi įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų (įmonių) bei tarp fizinių ir juridinių asmenų. Tai pagrindinė prekinių-piniginių santykių teisinė forma. Dažniausiai sutartys sudaromos civilinėms teisėms ir pareigoms nustatyti, rečiau – joms pakeisti arba nutraukti. Jų reikšmę parodo tai, kad sutarčių sudarymo tvarkai, jų turiniui, vykdymui bei teisiniams padariniams sutarčių neįvykdžius arba įvykdžius netinkamai nustatyti skirta daugiau kaip pusė galiojančių civilinės teisės normų. Didžiausią ekonominę reikšmę sutartis turi reguliuojant turtinius santykius tarp ūkio subjektų. Savo turiniu tai labai įvairios sutartys. Jos yra materialinio – techninio aprūpinimo, prekių tiekimo organizacijoms, statybos, projektavimo, konstravimo, transporto pervežimų ir kitokios teisinės formos.
Kiekvienos sutarties požymiai gali būti išskiriami pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.160 straipsnyje pateiktą pavyzdinę sutarčių klasifikaciją bei kitus Lietuvos ir užsienio teisės doktrinoje žinomus sutarčių klasifikavimo kriterijus.
Visų pirkimo-pardavimo sutarčių turinį sudaro vienos šalies (pardavėjo) pareiga perduoti daiktą (prekę) kitai šaliai (pirkėjui) nuosavybės ar patikėjimo teise ir pirkėjo pareiga priimti daiktą, (prekę) bei sumokėti už jį nustatytą pinigų sumą (kainą) (Lietuvos...
Šį darbą sudaro 3585 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!