Uždaviniai

Civilinės teisės uždavinių klausimai ir atsakymai. Pirkimo-pardavimo sutartis

9.6   (2 atsiliepimai)
Civilinės teisės uždavinių klausimai ir atsakymai. Pirkimo-pardavimo sutartis 1 puslapis
Civilinės teisės uždavinių klausimai ir atsakymai. Pirkimo-pardavimo sutartis 2 puslapis
Civilinės teisės uždavinių klausimai ir atsakymai. Pirkimo-pardavimo sutartis 3 puslapis
Civilinės teisės uždavinių klausimai ir atsakymai. Pirkimo-pardavimo sutartis 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

4. Miglė su Jonu raštu sudarė dviračio pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią Jonas nupirko sutartyje konkrečiai įvardinto modelio dviratį. Jo perdavimo terminas sutartyje – 2022 m. kovo 1 d., pinigų sumokėjimo terminas – 5 darbo dienos po dviračio perdavimo. Kovo 2 d. Jonas atvyko pas Miglę pasiimti dviračio, tačiau Miglė atsisakė perduoti dviratį, motyvuodama tuo, kad pirkimo – pardavimo sutartis yra nesudaryta, nes šalys neaptarė esminės sutarties sąlygos – kainos. Jono manymu, ta aplinkybė, kad Miglė elektroniniu paštu atsiuntė jam reikalavimą sumokėti 1500,- EUR gali būti laikoma išreiškiančia šalių valią dėl pavedimo Miglei tokią kainą nustatyti vienašališkai. Taip pat toks elektroninis laiškas gali būti kvalifikuojamas kaip Miglės oferta Jonui susitarti dėl kainos pagal sutartį. Kadangi Jonas atvyko pasiimti dviračio, konkliudentiniais veiksmais patvirtino kainos priimtinumą. Jonas teigia, kad kaina nebūtinai turi būti įrašyta į sutartį, svarbu, kad šalys žinotų, jog dėl jos susitarė ir ji abiem priimtina. Dėl to, Jono manymu, Miglė privalo perduoti dviratį.

Įvertinkite ar tarp šalių sudaryta buvo sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis ? Kas ir kodėl teisus šioje situacijoje? Argumentuotai paaiškinkite, kaip derėtų spręsti kilusį ginčą.

Uždavinio išsprendimui būtina atsakyti į šiuos klausimus: dėl kokių sąlygų šalys privalo susitarti kiekvienoje sutartyje ? Ar kaina yra visada yra esminė/būtina sutarties sąlyga - taip/ne/nuo ko priklauso ? Kaip nustatyti kainą, jeigu dėl jos nesusitarta ? Kokią teisinę reikšmę, aiškinant sutartį, turi aptariamas šalių susirašinėjimas?

Atsakymus pagrįskite LR Civilinio kodekso nuostatomis ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika. 2009-05-05 LAT nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-168/2009.

Įvertinkite ar tarp šalių sudaryta buvo sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis ?

Taip, tarp šalių buvo sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis. Pagal LR CK 6.305 straipsnio 1 dalį: Pirkimo–pardavimo sutartimi viena šalis (pardavėjas) įsipareigoja perduoti daiktą (prekę) kitai šaliai (pirkėjui) nuosavybės ar patikėjimo teise, o pirkėjas įsipareigoja priimti daiktą (prekę) ir sumokėti už jį nustatytą pinigų sumą (kainą).

Bendrosios sandorių sudarymo taisyklės nustato, kad sandoriai sudaromi žodžiu, raštu (paprasta arba notarine forma) arba konkliudentiniais veiksmais (CK 1.71 straipsnio 1 dalis). Kadangi įstatymas neįtvirtina, kad kilnojamųjų daiktų pirkimo–pardavimo sutartis turi būti sudaryta raštu (paprasta ar notarine forma), ji gali būti sudaryta šalių pasirinkta forma, o šiuo atveju pirkimo-pardavimo sutartis buvo sudaryta tarp šalių raštu. Taip pat šalys išreiškė valią dėl kainos, t. y. Miglė elektroniniu paštu atsiuntė reikalavimą sumokėti, o Jonas konkliudentiniais veiksmais sutiko. Sutartyje yra svarbu, kad šalys, sudarydamos pirkimo-pardavimo sutartį, išreikštų valią ne tik dėl atitinkamos prekės, tačiau ir dėl atlyginimo (kainos) už ją, o šiuo atveju valia buvo išreikšta.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1383 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1383 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės uždavinys
  • 4 psl., (1383 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį uždavinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt