„Personalo skaičius ir struktūra priklauso nuo gamybinių ir valdymo procesų apimties, struktūros ir darbo imlumo, jų automatizavimo, kompiuterizavimo, mechanizavimo, darbo organizavimo lygio“,- mano B. Martinkus, A. Sabalas, A. Savanevičienė.
Darbuotojų planinis poreikis nustatomas pagal priimtų darbuotojų skirstymą į grupes: vadovai, specialistai, tarnautojai, darbininkai.
J. Žvinklys, E. Vabalas mano, kad „neretoje įmonėje didžiausią dalį bendrame įmonės darbuotojų skaičiuje sudaro darbininkai. Planuojant darbininkų skaičių, numatoma vidutinė sąrašinė jų sudėtis planiniu laikotarpiu. Atsižvelgiant į įmonės ypatumus, darbininkų skaičius, reikalingas numatytoms užduotims įvykdyti, gali būti skaičiuojamas šiais labiausiai paplitusiais metodais:
• pagal darbo sąnaudas (darbo imlumą);
• pagal išdirbio normas;
• pagal aptarnavimo normas;
• pagal darbo vietų skaičių.“
„Darbo sėkmė priklauso nuo teisingo darbuotojo profesinės veiklos įvertinimo. Pagrindiniai vertinimo tikslai yra šie: padidinti veiklos efektyvumą, išsiaiškinti darbuotojų sugebėjimą atlikti darbą, skatinti darbuotojo saviauklą, didinti jų profesionalumo augimą“,- teigia B. Martinkus, S. Žickienė, V. Žilinskas.
Darbo organizavimas
B. Martinkus mano, kad „darbas yra pirma ir svarbiausia žmonijos egzistavimo bei tobulėjimo sąlyga. Nes kapitalas, kaip gamybos veiksnys, nei žemė be darbo yra neveiksmingi. Nuo darbo organizavimo lygio priklauso darbo našumas.“
B. Martinkus, A. Sabalas, A. Savanevičienė teigia, jog įmonės veiklos rezultatai priklauso ne tik nuo gamybos veiksnių, bet ir nuo darbo organizavimo. Norint padidinti darbo našumą, sumažinti gamybos išlaidas, reikia garinti darbo organizavimą, sudaryti optimalias sąlygas maksimaliam darbiniam aktyvumui. Optimaliu darbo organizavimu turi būti išspręsti šie praktiniai uždaviniai:
• darbo pasidalijimas – specializavimas, darbuotojų išdėstymas ir kooperavimas;
• darbo ir poilsio laiko organizavimas;
• lygiagrečių profesijų įsisavinimas;
• darbo vietų organizavimas ir aptarnavimas;
• optimalių ekonomikos sąlygų sukūrimas;
• darbo disciplinos palaikymas;
• techninis darbo normavimas;
• darbo apmokėjimo organizavimas;
• darbo saugos užtikrinimas.
„Darbo organizavimas yra darbo struktūros gamybos procese, žmonių tarpusavio sąveikos ir žmonių sąveikos su įrengimais bei darbo objektais tvarkymas, t.y. darbo proceso sistemos sudarymas, jeigu organizuojamas naujas procesas ar veikusios sistemos keitimas, jeigu kalbama apie veikiančius darbo procesus“,- teigia B. Martinkus.
Taigi darbo organizavimas yra visuma priemonių, padedančių tikslingai panaudoti darbo jėgą,...
Šį darbą sudaro 9049 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!