Ekonomikos pamoka vedama 2009 m. sausio 15 d. 9.00 val.
PAMOKOS PALANAS
TEMA: KONKURENCIJA. RINKOS TIPAI.
Vilnius 2009
Pamokos tikslai:
1. Supažindinti su naujomis sąvokomis.
2. Paaiškinti ekonominę konkurencijos reikšmę.
3. Išaiškinti kaip konkurencija veikia kainas.
4. Išdėstyti rinkos tipus, nagrinėjant jų teigiamybes ir trūkumus.
Pamokos uždaviniai:
Mokiniai turės:
1. Suprasti, kad konkurencija pasireiškia tada, kai yra daug pirkėjų ir pardavėjų, norinčių pirkti ar parduoti panašius produktus.
2. Suprasti, kad konkurencija mažina gamybos sąnaudas ir kainas, gerėja prekių kokybė ir vartotojų aptarnavimas.
3. Gebėti pateikti kainų ir kitokios konkurencijos kokiose nors rinkose pavyzdžių.
4. Gebėti paaiškinti, kodėl kainos kyla didėjant pirkėjų skaičiui.
5. Suprasti, kad jei tarpusavy konkuruoja pirkėjai, produktų kainos kyla.
Pamokos tipas: aiškinamasis - diskusijos.
Organizacinė forma: pamoka.
Mokymo metodai: žodiniai , vaizdiniai.
Priemonės: Vadovėliai, sąsiuviniai.
Literatūra:
1. Gavelis V. ir kiti. Mikroekonomika – V., 2000;
2. Makutėnas V. ir Makutėnienė D. Ekonomika .9-10 klasėms. Vadovėlis – V., 2003;
3. Suiter Mary C. Ekonomika pagrindinėje mokykloje. Aktyvieji mokymo metodai – V., 2001;
4.
Tarpdalykiniai ryšiai: Lietuvos ekonominė geografija (konkurencija atskirose ūkio šakose).
PAMOKOS EIGA
I. Organizacinė dalis.
1. Pasisveikinu su mokiniais.
2. Paprašau mokinių, kad pasiruoštų pamokai.
3. Sužymiu ko nėra klasėje.
4. Išdalinu praeitos pamokos kontrolinius darbus ir surašau gautus pažymius į dienyną.
II. Apklausa
Mokytojas surenka parašytus rašinėlius. Paklausia, kas buvo neaišku ir pereina prie naujos medžiagos dėstymo.
III. Perėjimas prie naujos medžiagos dėstymo ir naujos temos paskelbimas.
Pakartojama:
Kas yra paklausa?
Paklausa – tam tikras prekių ar paslaugų kiekis, kurį vartotojai tam tikru laikotarpiu ne tik nori, bet ir gali įsigyti už bet kokią įmanomą kainą
Kas yra pasiūla?
Pasiūla – tai įvairus konkrečios prekės kiekis, kurį gamintojai konkrečiu laiku gali ir nori parduoti esant skirtingoms kainoms.
Mokytojas primena mokiniams, kad rinkoje pirkėjai nori pirkti pigiai, o pardavėjai – parduoti brangiai. Šį interesų konfliktą paprastai išsprendžia konkurencija. Taigi mūsų šios pamokos tema – KONKURENCIJA. RINKOS TIPAI (ant lentos užrašau pamokos temą, mokiniai užsirašo temą sąsiuviniuose).
Trumpas pamokos planas užrašomas lentoje:
• Šios temos sąvokų apibrėžimai (konkurencija, tobuloji konkurencija, monopolija, oligopolija, monopolinė konkurencija)
• Konkurencija. Kuo ji naudinga vartotojams?
•...
Šį darbą sudaro 1476 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!