Darbo tikslai:
Apžvelgti pagrindines žmogaus teises,laisves ir pareigas LR Konstitucijoje.
Darbo uždaviniai:
Atskleisti ;
• KONSTITUCINES ŽMOGAUS TEISES IR LAISVES;
• PRIGIMTINES UNIVERSALIĄSIAS TEISES IR LAISVES;
• specialiĄsiAs pilietinEs (politinEs) teisEs;
• SPECIALIĄSIAS ŪKINES IR KULTŪRINES (SOCIALINES) TEISES;
• KonstitucinEs asmens pareigAs.
KONSTITUCINĖS ŽMOGAUS TEISĖS IR LAISVĖS
Konstitucijoje tiesiogiai nepasakoma, ką reiškia žodžiai „Žmogaus teisės ir laisvės” ir kodėl jos „yra prigimtinės“. Logiškai ir lingvistiškai aiškinant Konstituciją, darytina išvada, kad prigimtinės teisės ir laisvės – tai bent kurioje valstybėje ar niekieno žemėje gimstant įgyjamos pagrindinės teisės ir laisvės. Tai yra kiekvieno žmogaus buvimo, veikimo ar neveikimo ir neliečiamumo galimybės bei kartu visos žmonijos vertybės, kurios istoriškai yra ankstesnės, negu susikūrė valstybė, o teisiškai yra aukščiau suverenios valstybės valdžios. Visa tai supaprastinus galima apibendrinti:
1. Konstitucija Lietuvos valstybės nesukuria, bet konstatuoja, kad yra gamtos sukurtos (gimstant įgyjamos) žmogaus teisės ir laisvės, kuriomis apsaugoti ir ginti yra skirtos specialios Konstitucijos nuostatos. Šiuo požiūriu valstybinė bendruomenė, priėmusi Konstituciją referendumu, sukuria tik teisines formuluotes, kuriomis tiesiogiai ar netiesiogiai išreiškiama gamtos sukurtų vertybių esmė. Tuo tarpu piliečių teisės (rinkti, stoti į partijas ar valstybės tarnybą) įgyjamos tam tikram žmogui gaunant valstybės ( šiuo atveju – Lietuvos Respublikos) pilietybę ir yra valstybės teisinės kūrybos produktas, išreikštas Konstitucijos nuostatuose ir jų apsaugotas.
2. Nėra ir negali būti baigtinio prigimtinių teisių ir laisvių sąrašo, t.y. Konstitucijoje tik iš dalies aprašomos prigimtinės teisės (laisvės), kurias valstybės bendruomenė suvokė 1992 m. Tai patvirtinta ir tai, kad Konstitucinis Teismas 1995 m. Piliečio teisę laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą įvertino kaip žmogaus teisę.
3. Niekas – nei žmogus, siekiantis žmogžudystės ar savižudybės, nei valstybės institucija ar jos pareigūnas, siekiantis apriboti ar uždrausti tam tikrą žmogaus veiklą, skirti jam baudą ar bausmę, - negali atimti ar savo nuožiūra valdyti tai, kas yra gamtos sukurta. Todėl negali valstybės institucijos nesikišti, jei žmogus laisva valia nusprendžia nažusižudyti (atimti sau gyvybę) arba prašo, kad jam kiti padėtų tai...
Šį darbą sudaro 2544 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!