Referatai

Organizacijos valdymo struktūros dalys ir jų formavimo eiliškumas

9.4   (3 atsiliepimai)
Organizacijos valdymo struktūros dalys ir jų formavimo eiliškumas 1 puslapis
Organizacijos valdymo struktūros dalys ir jų formavimo eiliškumas 2 puslapis
Organizacijos valdymo struktūros dalys ir jų formavimo eiliškumas 3 puslapis
Organizacijos valdymo struktūros dalys ir jų formavimo eiliškumas 4 puslapis
Organizacijos valdymo struktūros dalys ir jų formavimo eiliškumas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Atliko: K. Rynkevič, ĮV-4/2 gr.
Remiantis skirtingais literatūros šaltininiais, organizacinė valdymo struktūra yra apibrėžiama taip:
-kiekvieną organizaciją sudaro pirminiai jos elementai- pavieniai žmonės. Kai žmonių susidaro daug, norėdami deramai susižinoti bendrame darbo procese, žmonės jungiasi į tam tikras grupeles, kurios skiriasi savo paskirtimi ir vieta organizacijoje, organizacijos struktūrą sudaro jų visuma
- tai rėmai, kuriuos vadovas sukūria, kad paskirstytų ir koordinuotų įmonės ar organizacijos narių darbą
- yra sudaroma tam, kad palengvintų organizacijos narių, atliekančių darbo objekto vertinimo darbo produktu proceso dalį, veiklos nukreipimą bendrų tikslų linkme
- tai funkcijų, kurių dėka skirstoma, organizuojama ir koordinuojama organizacijos veikla, visuma
Pastebimi tokie skirtumai tarp šių apibrėžimų: viename organizacinė struktūra apibrėžiama kaip „žmonių grupelių visuma“, kitame kaip „vadovo sukurti rėmai“, trečiame – „funkcijų visuma“. Bendra yra tai, kad organizacinės struktūros apibrėžia darbo pasidalijimą, siekiant bendro tikslo. Lemiančiu veiksniu jį vadina knygos „Verslo vadybos pradmenys“ autoriai ir prof. S. Butkus. Knygos „Verslo vadybos pradmenys“ autoriai rekomenduoja laikytis šių nuostatų, organizuojant organizacinę valdymo struktūrą: tikslų vieningumo, tikslingumo, centralizavimo-decentralizavimo, delegavimo ir kompetencijos paskirstymo, darbo pasidalijimo, struktūros paprastumo, vienvaldiškumo; kadangi organizacinė valdymo struktūra turi labai didelę įtaką organizacijos veiklai. O štai F. S. Butkaus nuomonė apie organizacijos struktūrizavimą: „Pirmasis vadovo darbas, būtinai atliktinas dar prieš pradedant telkti žmones į organizaciją, yra vadybiškai ją struktūrizuoti, apibrėžti kiekvieno būsimojo organizacijos nario vaidmenį, iš to kylančius reikalavimus jo turimoms žinioms, įgudžiams bei asmeninėms savybėms, ir tik tada pradėti telkti žmones, numatyti, kaip jie bus skatinami gerai dirbti“.
Šio referato tikslas yra sulyginti keleto autorių nuomones organizacijos valdymo struktūrizavimo dalių ir jų formavimo eiliškumo klausimu.
Atskiriems padaliniams tenka dalis funkcijų, jiems suteikiamos tam tikros teisės ir atsakomybės. Paprastai organizacinės valdymo struktūros yra sudaromos iš struktūrinių grandžių, rodančių darbinės veiklos grupavimą, ir valdymo lygių, organizuotų hierarchiniu principu, sukonkretinančiu kas kam įmonėje atsiskaito. V. Žilinskas, B. Martinkus. A. Staleronka „Verslo vadybos pradmenyse“ pasako, kad organizacinės hierarchijos viršuje yra aukščiausio lygio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 807 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (807 ž.)
Darbo duomenys
  • Vadybos referatas
  • 5 psl., (807 ž.)
  • Word failas 80 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt