Rašiniai

Neoromantizmas lietuvoje

10   (2 atsiliepimai)
Neoromantizmas lietuvoje 1 puslapis
Neoromantizmas lietuvoje 2 puslapis
Neoromantizmas lietuvoje 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Neoromantizmas − XIX a. pabaigos − XX a. pradžios meno tendencijos, artimos romantizmui.
Neoromantikos termino vartosena nėra griežtai nusistovėjusi. Neoromantika vadinama tradicinių romantizmo formų gaivinimas, naujai suvokto romantizmo bruožų jungimas su impresionizmo, simbolizmo ar realizmo ypatybėmis.
Neoromantizmo literatūroje natūrali žmogaus prigimtis, jo gaivališkos emocijos, gamtos grožis keliamas kaip priešprieša techninei civilizacijai, literatūros buitiškumo tendencijoms.
Dažnas herojus trokšta nuotykių, nepaprastumo, siekia etinių vertybių, bet jaučiasi vienišas, pasmerktas nesėkmėms. Kūriniams yra būdinga emocingumas, intymus pasakojimo tonas, realistinių detalių ir simbolių derinimas, muzikalumas, kai kada polinkis į tautosakinę poetiką.
Literatūroje terminas nenusistovėjęs, ne visų tautų literatūrose vienodai paplitęs, taikomas 1890–1920 laikotarpio antipozityvistinės kūrybos kryptims, kritikavusioms racionalizmą, realizmą ir natūralizmą. Neoromantizmo terminu nusakomas 19 a. pabaigos–20 a. pradžios (fin de siècle) dalies modernistinės literatūros sugrįžimas prie romantizmo vertybių. Vakarų Europos šalių literatūrose, kuriose modernizmas susiklostė kaip opozicinis reiškinys ne tik realizmui, bet ir romantizmui, neoromantinė srovė įgavo aiškesnę apibrėžtį ir savarankiškumą. Anglų literatūroje neoromantizmui priskiriama R. Kiplingo, J. Conrado, R. L. Stevensono, G. K. Chestertono kūryba, prancūzų – E. Rostand’o dramos. Romantizmo tradicijų stipriai veikiamoje vokiečių literatūroje neoromantizmo sąvoka daugelio buvo išplėsta ir taikoma visoms 19 a. pabaigos modernizmo srovėms (estetizmui, simbolizmui, impresionizmui, jugendo stiliui literatūroje, dekadentizmui). Leipcige neoromantinę literatūrą populiarino Diedericho leidykla. Neoromantizmui priskiriama kai kurie S. George’s, G. Hauptmanno, H. von Hofmannsthalio kūriniai, su neoromantizmu siejamas H. Bahro teoriškai konceptualizuotas Vienos modernas (modernistų sąjūdis Junges Wien). Lenkijoje ir kitose Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos šalyse, kuriose modernizmo pradžia sutapo su tautų nacionaliniu ir kultūriniu išsilaisvinimu ir kurios buvo labiau paveiktos vokiečių literatūros, modernizmas suprastas ir perimtas kaip romantizmo tąsa ir atsinaujinimas, todėl neoromantizmas turėjo platesnę reikšmę. Neoromantizmas susiklostė kaip stipriai romantizuotas modernizmas, apimantis įvairias jo sroves. Jam būdinga pasipriešinimas estetinio formalizmo tendencijoms, išsaugotas romantinis lyrizmas (jausminės ar impresinės aš saviraiškos), metafizikos ir tautinės dvasios garbinimas bei folkloro stilizacijos.
Lietuvoje neoromantizmą kaip suromantintą modernizmo tipologinį variantą, perimtą iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 832 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (832 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (832 ž.)
  • Word failas 23 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt