Interpretacijos

Moters likimas XIX a. Lietuvoje

10   (1 atsiliepimai)
Moters likimas XIX a. Lietuvoje  1 puslapis
Moters likimas XIX a. Lietuvoje  2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žemaitė – žymiausia XX amžiuje besiformuojančio lietuvių realizmo atstovė. Savo kūriniuose akcentuojanti socialinius žmonių santykius. Jos dėmesys nukreiptas į detales, tikrovišką gamtos ir žmogaus išvaizdos aprašymą. Žemaitė savo kūryboje vaizduoja moters likimą. Ne išimtis ir apsakymas „Marti“. Šiame kūrinyje labiausiai išryškėja du moters paveikslai: senosios Vingienės ir Driežo Katrės.
Apsakyme „Marti“ rašytoja Katrę apibūdina kaip gražią, mielą, tvarkingą merginą. Nors apskritai Žemaitė nedaug tepasakoja apie veikėjus – jų paveikslai iš esmės išryškėja iš jų pačių veiksmų, kalbų, dialogų. Tad daugiausiai Katrės išvaizdą apibūdinančių detalių mes galime sužinoti iš Vingių šeimos šnekų. Anot „mamunėlės“ martelė yra „...išlepinta, išpustyta, išsitaisiusi, tratanti, muslinuota, krakmoluota...“ merga. Be to, dar esanti „didnosė, pajuodėlė, valiūkė“. Panašiai apie Katrę atsiliepia ir Jonukas, vienturtis sūnelis, teigianti, jog žmona yra „...juoda, su vabolės akim,o prie to dar ir sena, už patį šmotą vyresnė“. Taigi tokie blogi atsiliepimai apie gražią, gražią, puikią merginą tik patvirtina Vingių šeimos jaučiamas antipatijas.
Marčios išvaizda ne daug tesiskiria nuo charakterio. Kadangi Katrė apsakyme yra priskiriama teigiamiems personažams, tai ši veikėja pasižymi gerais chaarkterio bruožais. Marti esti darbšti, švelni, tvarkinga mergina. Tačiau Katrės švaros meilė Vingienei atrodo netinkanti naujovė, tuščias poniškumas, ir ji juokiasi iš to pilna burna: „Negana į bažnyčią išsikvarkliuos, bet ir po namus išsipusčiusikaip pana“. Toks šiurkštumas ir abejingumas skatina Katrę siekti ne tik gražesnės buities, bet ir tauresnių, žmogiškesnių santykių šeimoje. Ji stengiasi įveikti netikusią aplinką ir viliasi triūsu bei švelnumu nuskaidrinti niūrų Vingių gyvenimą. Bet visgi Katrės atsidavimas, kantrybė, meilė, ištikimybė, ryžtas, darbštumas nepralaužia ledinių Vingių šeimos širdžių.
Apie marčios charakterį, elgesį būdą mums daug ką byloja jos veiksmai, ginčai, kalba. „Joneli“, „tėveli“, „mamunėle“ - kreipiasi Katrėį vyrą ir uošvius. Šie žodžiai Vingių namuose skamba neįprastai – jie rodo, čia atėjus naują žmogų, kuris ne tik bando apkuopti jų purvus, bet ir į grubius šeimos santykius įnešti švelnumo, žmoniškumo. Todėl Vingiai susivienija prieš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 660 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (660 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (660 ž.)
  • Word failas 72 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Tragiškas moters likimas romane „Aukštujų Šimonių Likimas“

Tragiškas moters likimas romane „Aukštujų Šimonių Likimas“ Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Romantizmas Lietuvoje (XIX a., nacionalinio išsivadavimo kova)

Romantizmas Lietuvoje (XIX a., nacionalinio išsivadavimo kova) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Lietuvių literatūrinė kalba XIX amžiaus I pusės Lietuvoje

Lietuvių literatūrinė kalba XIX amžiaus I pusės Lietuvoje Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Moterų dramatiški likimai I. Simonaitytės romane „Aukštujų Šimonių likimas“

Moterų dramatiški likimai I. Simonaitytės romane „Aukštujų Šimonių likimas“ Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.