Rašiniai

Namų saugumo, ramybės ir išėjimo iš namų, benamystės vaizdavimas lietuvių karo metų poezijoje.

9.2   (2 atsiliepimai)
Namų saugumo, ramybės ir išėjimo iš namų, benamystės vaizdavimas lietuvių karo metų poezijoje. 1 puslapis
Namų saugumo, ramybės ir išėjimo iš namų, benamystės vaizdavimas lietuvių karo metų poezijoje. 2 puslapis
Namų saugumo, ramybės ir išėjimo iš namų, benamystės vaizdavimas lietuvių karo metų poezijoje. 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Namų saugumo, ramybės ir išėjimo iš namų, benamystės vaizdavimas lietuvių karo metų poezijoje.
Kiekvienam žmogui gimtųjų namų saugi bei šilta aplinka yra labai svarbi. Namuose formuojama pradinė asmens pasaulėvoka, jo charakteris, vertybių sistema. Atrimiausia aplinka turi įtakos tolesniam, savarankiškam gyvenimui. Namai – tai ir įkvėpimo šaltinis, kūrėjų pamiltas ir dažnas motyvas. XX amžiaus katastrofų literaturos atstovams, kurie turėjo palikti tėvų lizdą, gimtieji namai tapo tėvynės įvaizdžiu, ramybės ir saugumo įsikūnijimu. Įvairią patirtį turintys poetai gimtuosius namus suvokia skirtingai. Vytautui Mačerniui, eilėraščių ciklo ,,Vizijos‘‘ autoriui, namai, vaikystė, gerieji prisiminimai- tai kūrybos ašis, o Salomėjai Nėriai, gyvenusiai tolimuosiuose Rusijos miestuose, namai-tai tėvynė, sava aplinka, kur ji nori būti laukiama, suprasta.
Nėra tokio asmens, kuris, paklaustas apie gimtuosius namus, nepradėtų mintyse piešti jų paveikslo. Iš pradžių-pastatas, viskas, kas aplink, toliau kambariai, šviesi svetainė, kur susirenka visa šeimyna, nuosavas kampas. Tačiau fizinė erdvė – tai tik vienas namų suvokimo aspektas. Toliau iškyla prisiminimai, jausmai, kvapai, garsai, artimųjų balsai ir veidai. Tai gimtųjų namų atmosfera turi daugiausia įtakos mūsų santykiui su šeimos aukuru. Iš jų išsinešame daug patirties, tėvų pamokymų. Šeimos istorijos žinojimas padeda geriau pažinti savo tautos ir šalies praeitį. Protėvių gyvenimų fonu tampa valstybės istorijos vingiai. Namuose tautinės tradicijos ir kultūra tampa kasdienio gyvenimo elementu, kas yra labai svarbu tautinio suvokimo formavimuisi. Be to, bendravimas su gimine, šeimos gyvenimo stebėjimas padeda vystytis vertybių sistemai. Tai tėvai, seneliai savo žodžiais bei poelgiais pamoko mus, ką turime labiausiai branginti, gerbti ir saugoti. Galima teigti, jo pirmoji kiekvieno žmogaus gyvenimo mokykla-tai gimtieji namai. Pradėjęs savarankišką gyvenimą, ar dėl kitų priežasčių išėjęs iš namų žmogus pradeda suprasti, jog jausmai susiję su gimtaisiais namais jam yra tokie pat svarbūs kaip ir vaizdai. Būtent tai, kovodami su ilgesiu, savo kūryboje vaizdavo žymūs lietuvių karo meto poetai.
Vytautas Mačernis-į egzistencializmą linkęs, žmogaus būties prasmės ieškantis Lietuvos poetas. Inteligentiškas ir jautrus jaunuolis, žuvęs vos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1071 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1071 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (1071 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt