Referatai

Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose

10   (3 atsiliepimai)
Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose 1 puslapis
Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose 2 puslapis
Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose 3 puslapis
Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose 4 puslapis
Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose 5 puslapis
Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose 6 puslapis
Karo ir kareivio vaizdavimas lietuvių liaudies dainose 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nors lietuvių liaudies herojinio epo kūrinių nėra išlikusių ir nėra net tikrai patikimų žinių tokį epą buvus, tačiau tai nereiškia, kad lietuvių liaudies poetinėje kūryboje visiškai neatsispindėjo istoriniai įvykai, karo žygiai.
Ištisus šimtmečius kovojusi su įvairiais priešais, lietuvių tauta savo dainose pertaikė su tomis kovomis susijusius pergyvenimus. Šie pergyvenimai dainose išreiškiami savitomis tradicinėmis priemonėmis bei poetiniais vaizdais. Karinėse- istorinėse dainose pagrindinis dėmesys skiriamas išvykstančiam į karą jaunuoliui. Bernelio kario motyvas yra vienas iš pagrindinių motyvų šio žanro dainose. Vienose dainose vyraujam ruošimosi į karą vaizdai, kitose – atsisveikinimas su namiškiais. Kovos laukas vaizduojamas gana retai. Daugiausia yra dainų, kuriose persipina visi šie motyvai. Kiekvienu atveju kario artimieji reiškia susirūpinimą jo likimu, liūdi, jį išleisdami, laukai jo sugrįžtant. Dažnai dainose pats karys pasakoja apie savo sunkią būklę arba žirgas parneša namo žinią apie jo žuvimą mūšyje. Karo vaizdai šiose dainose perteikiami tik tiek, kiek jie yra susiję su artimųjų išgyvenimais.
Išvykimo į karą motyvai nėra gausūs bei įvairūs. Tai šaukimas į karą, žinios davimas, sūnaus išrengimas, atsisveikinimas ir palydėjimas, išsiskyrimas su mergele, kario našlaičio dalia, jojimas į karą.
Bernelio išsirengimo į karą vaizdavimas: Bernelis šeria žirgą, pamauna jį muštinėmis kamanomis, balnoja tymo balnu, šveičia kardą, kilpas ir pan. Mintis, kad karys ruošiasi į lemiamą žygį, suteikia dainose šiam momentui rimtumo, net tragiškumo.
Išvykimas į karą: į karą jaunuolis karys paprastai išjoja raitas. Žirgas yra neatskiriamas jo palydovas, juo bernelis didžiavosi jodamas pas mergelę, su juo jis sieja ir savo karišką dalią. Bernelio išjojimas į karą yra piešiamas su giliu įsijautimu, čia sukuriami įspūdingi vaizdai su pabrėžiamomis kai kuriomis detalėmis.
Visų pirma gana pakiliai apdainuojamas išvykimo į karą motyvas. Išjodamas karan, atsisveikina su artimaisiais, kalbasi su jais. Į išjojantį bernelį žiūri mergužėlės, jos gėrisi kariu, jo drabužiais, šviesiu kardu ir bėru žirgu, „aukso kamanas daužančiu“; karys „triūbija trim triūbom“, jojant jam per „lygiuosius laukus“, spindi pentinai ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1542 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1542 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 7 psl., (1542 ž.)
  • Word failas 55 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt