Rašiniai

Moterų paveikslai lietuvių literatūroje (Biliūnas, Š. Ragana, Mykolaitis-Putinas)

9.4   (3 atsiliepimai)
Moterų paveikslai lietuvių literatūroje (Biliūnas, Š. Ragana, Mykolaitis-Putinas) 1 puslapis
Moterų paveikslai lietuvių literatūroje (Biliūnas, Š. Ragana, Mykolaitis-Putinas) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Moteris lietuvių literatūroje buvo pradėta vaizduoti tik XIX a. pabaigoje. Keičiantis gyvenimo normoms, keitėsi ir moters paveikslas. Iš pradžių moteris buvo vaizduojama kaip namų šeimininkė, kaip žmogus, visiškai atsidavęs savo šeimai. Tačiau vėliau moteris pradedama vaizduoti išsilavinusi, dirbanti visuomenei naudingus darbus. Tokią moters paveikslo kaitą galime matyt XX a. rašytojų - Jono Biliūno, romantizmo atstovės Šatrijos Raganos bei Vinco Mykolaičio - Putino kūriniuose.
Visų pirma, Jono Biliūno apysakoje "Liūdna pasaka" vaizduojama šeimos moteris, namų šeimininkė. Pagrindinė kūrinio veikėja Juozapota yra visiškai atsidavusi savo šeimai, tai yra savo vyrui Petrui. Jos atsidavimą net akys išduoda - būnant kartu su vyru, moters akys šviečia kaip žvaigždelės - tokios jos kupinos melės ir rūpesčio. Apysakoje matomas nuolatinis rūpestis savo vyru, vos tik pabudusi, kaip kiekviena Juozapota keliasi ruošti vyrui pusryčių, kepti raguolių. Kartą netyčia pabudusi vėliau, moteris iškart skubėdama puola visko ruošti: "Bijojo, kad Petras, nuo darbo parėjęs, neturėtų laukti". Rūpestį taip pat parodo tai, kad kai Juozapotos vyras išeina kartu su maištininkais, ji nuolat apie jį galvoja, laukia grįžtant. Netgi atsineša drobės rietimą iš svirnelio - "ruošiasi baltarūbius Petrui siūti", nes galvoja, kad galbūt jis vaikšto apiplyšęs. Dar vienas aspektas, parodantis, kad Juozapota atsidavusi savo šeimai - tai jos nuojauta. Naktį, kai Petras kartu su maištininkais pasitraukia į kovą prieš neteisybę, moteris susapnuoja pranašišką sapną. Iš pradžių sapne matomi gražūs vaizdai - jų šeima - Petras dirba, Juozapota neša kūdikį ant rankų. Tačiau šis vaizdas pasikeičia į siaubingą vaizdą - atsiveriau gilus bedugnis griovys, iš jo girdimas Petro pagalbos šauksmas, Juozapotos rankose miręs kūdikis. Galiausiai pati moteris su kūdikiu įkrenta į tą bedugnę. Šis sapnas yra tarsi nuojauta apie artėjančius blogus, skaudžius įvykius, kurie rodo itin artimą ryšį tarp šeimos ir moters atsidavimą. Juozapotai tik to ir tereikėjo. Deja, moters svajoms nelemta išsipildyti. Jos vyras taip ir negrįžta, todėl Juozapota nutaria ieškoti jo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 662 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (662 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (662 ž.)
  • Word failas 20 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt