Tyrimai

Mirties bausmė sociologijoje

10   (1 atsiliepimai)
Mirties bausmė sociologijoje 1 puslapis
Mirties bausmė sociologijoje 2 puslapis
Mirties bausmė sociologijoje 3 puslapis
Mirties bausmė sociologijoje 4 puslapis
Mirties bausmė sociologijoje 5 puslapis
Mirties bausmė sociologijoje 6 puslapis
Mirties bausmė sociologijoje 7 puslapis
Mirties bausmė sociologijoje 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mirties bausmė – tai bausmės rūšis, pasireiškianti prievartiniu gyvybės atėmimu nusikaltėliui, kuri galėjo būti skiriama tik teismo nuosprendžiu ir tik baudžia­mojo įstatymo numatytais atvejais.
3) atimti nuteistajam galimybę daryti naujus nusikaltimus.
Mirties bausmė už daugybę sunkių nusikaltimų buvo numatyta Lietuvoje galiojusiuose sovietinės baudžiamosios teisės įstatymuose, liko ji ir po nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais metais. Paskutinis mirties bausmės nuosprendis 1995 m. buvo įvykdytas "Vilniaus brigados" vadeivai Borisui Dekanidzei, organizavusiam žurnalisto Vito Lingio nužudymą.
1996 m. liepos 25 d. tuometinis šalies Prezidentas Algirdas Brazauskas paskelbė mirties bausmės vykdymo moratoriumą. Nors tokia bausmė liko Baudžiamojo kodekso straipsniuose, numatančiuose atsakomybę už tyčinį nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis ir genocidą, tačiau nuo to laiko nebebuvo vykdoma.
1998 m. Lietuvoje buvo žengtas dar vienas žingsnis mirties bausmės panaikinimo link. Grupė Seimo narių kreipėsi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar mirties bausmė, kuri nusikaltėliui gali būti skirta už tyčinį nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis, neprieštarauja valstybės Konstitucijai. Gruodžio 9 d. Konstitucinis Teismas pripažino, jog Konstitucijoje, garantuojančioje žmogaus teisę gyventi, nėra prielaidų taikyti mirties bausmę. Po poros savaičių, 1998 m. gruodžio 21 d., Seimas, atsižvelgęs į Konstitucinio Teismo išvadas, priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas. Mirties bausmės neliko ne tik už nužudymus, bet ir už genocido nusikaltimus.
Nors baudimas mirtimi panaikintas, negalima teigti, kad Lietuvoje mirties bausmės problema išspręsta, ypač eilinių žmonių sąmonėje. Daugelis žmonių mano, kad mūsų šalyje for­muojasi tendencija labiau branginti nusikaltėlio, o ne lojalaus piliečio teises. Įvairių tyrimų duomenys rodo, kad didesnė dalis apklaustųjų pritaria mirties bausmei. Pastaraisiais metais ženkliai išaugęs nusikalstamumo lygis, didėjanti ekonominė tam tikrų visuomenės sluoksnių ne­lygybė ir nepakankamas politinės valdžios dėmesys žmonių socialinėms reikmėms tik sustiprina žmogaus nesaugumo visuomenėje jausmą. Tai viena iš svarbiausių prielaidų, kodėl dauguma žmonių reikalauja maksimaliai griežtų bausmių ir yra linkę pritarti mirties bausmei.
Šių dienų spauda bei televizija tik dar labiau patvirtina jau ir taip aiškų faktą, kad nusikaltimų vis daugėja, jie tampa vis sunkesni, o patys nusikaltėliai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1107 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. ĮVADAS 3
 • 2. Tyrimo problema 4
 • 3. Tyrimo tikslas 4
 • 4. Tyrimo uždaviniai 4
 • 5. Tyrimo hipotezė 4
 • 6. Tyrimo objektas 4
 • 7. Tyrimo metodai 4
 • 8. TYRIMO REZULTATAI 4
 • 9. IŠVADOS 5
 • 10. LITERATŪROS SĄRAŠAS 7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1107 ž.)
Darbo duomenys
 • Sociologijos tyrimas
 • 8 psl., (1107 ž.)
 • Word failas 67 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt