Konspektai

Literatūros mokslo įvado egzaminas

9.2   (3 atsiliepimai)
Literatūros mokslo įvado egzaminas 1 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 2 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 3 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 4 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 5 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 6 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 7 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 8 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 9 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 10 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 11 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 12 puslapis
Literatūros mokslo įvado egzaminas 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2. Semantinės figūros: palyginimas ( jo esmė, trys sudedamieji elementai, atmainos, raiškos būdai).
Meninis palyginimas – tai daikto, veiksmo, ypatybės ekspresyvus nusakymas sugretinant su kitu reiškiniu, turinčiu bendrą požymį. Palyginime išskiriami trys sudedamieji elementai: 1) dalykas, kurį lyginame (tema), 2) dalykas, su kuriuo lyginame (vaizdas, rema) ir 3) lyginimo pagrindas. Pilnajame palyginime visi trys elementai būna pasakyti. Meninio palyginimo esmė yra semantika, vaizdingo ar emocingo lyginimo idėja. Ji sugretina skirtingų, tolimų prasmių reiškinius, kelia vaizdus, žadina emocijas. Daugiausia meninių palyginimų vartojama grožinėje literatūroje, publicistikoje ir buitinėje kalboje. Buitinėje kalboje dominuoja frazeologiniai palyginimai, palyginimai priežodžiai, pvz: Ko čia ėdi kaip kiaulė. Pagrindinė palyginimo išraiška yra dvinarė forma su lyginamaisiais jungtukais kaip, lyg, it, tartum, negu, nei.
3. Semantinės figūros: metaforos charakteristika (jos esmė, vienanarės, dvinarės metaforos, metaforinis epitetas, išplėstinė metafora).
Metafora – žodžio reikšmės perteikimas pagal panašumą: remiantis vieno daikto panašumu į kitą, pastarojo pavadinimas perkeliamas pirmajam. Ypatybė, sudaranti žodžio reikšmės metaforizacijos pagrindą, būna įvairi: forma, spalva, veiksmas, šiaip įspūdis ir kt., pvz: Ant gyvenvietės nusileido naktis. Metafora dažnai susidaro, kai tarp gretinamų dalykų yra daugiau skirtumo negu bendrumo, pvz: diena nugrimzta, laša laikas, saulė juokiasi. Dvinarėmis laikomos metaforos, turinčios pasakytus du elementus: vaizdą ir temą, pvz: Ir gedulingos eglių žvakės prie mūsų prisiglaus. Metaforinis epitetas – tai metafora, einanti pažyminiu, pvz: Apšerkšniję mūsų žiemos. Buitiniam stiliui būdingiausios ekspresyvios kalbinės metaforos. Ypač būdingos zoonimų perkeltinės, simbolinės reikšmės: negražumo, bjaurumo – pelėda, beždžionė, užsispyrimo – ožys, begėdiškumo – kiaulė. Mokslo darbuose vaizdingų metaforų vengiama, nes metafora ne argumentas, o ypatingas, savitas pasaulio matymas.
4. Semantinės figūros: metonimijos charakteristika (esmė, metoniminio reikšmės perkėlimo būdai, sinekdoca).
Metonimija skiriasi nuo metaforos tuo, kad žodžio reikšmės perkėlimas grindžiamas ne reikšmių panašumu, o ryšiu. Metafora tapatina panašius, bet neturinčius kokio aiškaus ryšio daiktus, o metonimija sukeičia nepanašių, bet tarpusavyje susijusių daiktų pavadinimus. Metoniminis žodžio reikšmės perkėlimas gali remtis erdvės, laiko, priežasties, medžiagos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 10173 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (10173 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 13 psl., (10173 ž.)
  • Word failas 237 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt