Konspektai

Literatūros epochos

9.0   (3 atsiliepimai)
Literatūros epochos 1 puslapis
Literatūros epochos 2 puslapis
Literatūros epochos 3 puslapis
Literatūros epochos 4 puslapis
Literatūros epochos 5 puslapis
Literatūros epochos 6 puslapis
Literatūros epochos 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Europos kultūros erdvėje mąstymas apie žodžio meną, t.y. poeziją, kilo iš tū pačių laiko ir sąmonės gelmių kaip ir poezija.Poetai prašneko apie savo kūrybos esmę anksčiau nei apie ją ėmė mąstyti filosofai.Pirminį poezijos supratimą lėmė jos pobūdis archajinėje Antikos epochoje.Tuomet ji dar neegzistavo kaip savarankiška meno šaka, o liejosi su šokiu ir muzika į neskaidomą vienovę, kur dominavo šokis-chorėja.Ankstyvoji chorėja buvo neįmituojanti, o expresyvi.Jos esmei nusakyti taikytas terminas mimezis.Šio termino turinys laikui bėgant keitėsi, ilgainiui jis ėmė reikšti tikrovės atkūrimą, priartėjo prie pamėgdžiojimo ir imtas taikyti tp ir skulptūros, tapybos bei pasakojimo srityse. Labiausiai mimezis siejamas su aktorystės menu.
Seniausiems poetams-Homerui, Heziodui-poezija, tai dievų kalba.Poetas kuria šv.pamišimo apimtas.Jo giesmių įkvėpėjos yra mūzos, kūrybinė galia padovanota dievų.Poetas išlaiko tautos atmintyje herojų žygius, suteikia jiems neblėstančią gyvybę ir nemarumą. Poezija-laisvo įkvėpimo vaisius, dievų kalba, jos negalima išmokti, ji yra kūryba, nesaistoma taisyklių.Poetu negalima tapti, juo gimstama.Poezija antikiniame pasaulyje yra džaiugsmo ir malonumų šaltinis.Malonu klausyti dainiaus giesmių, kaip malonu žiūrėti į gražias statulas ar paveikslus.Tox hedonistinis požiūris nesikirto o labai derinosi su mintimi, kad grožis neatsiejamas nuo moralinio gėrio-kalokagatija.
Pitagoriečiai pasaulį supranta per matematiką Harmoningą pasaulį, ty kurį galima ištirti, kontroliuoti, supranta kaip kosmosą ir jį apibūdina naudodami darnos ir simetrijos bei proporcijos tarp dalių ir visumos sąvokomis.Grožis-darna, tiek pasaulio tiek gamtos egzistavimas paremtas dėsningumais,tp tuo paremta ir meno kūryba.Išmintinga, gražu ir gera tai, kas sutvarkyta, taisyklinga, apibrėžta.Visa kita-chaosas.
Sofistai-pirmieji profesionalūs filosofijos, logikos, retorikos ir politologijos mokytojai.Sofistų teorija humanistinė ir reliatyvistinė.Grožis jiems nėra absoliutus o reliatyvus:daiktai yra gražūs kai jie atitinka savo paskirtį, prigimtį, laiką ir aplinkybes.Gražu tai, kas tinka tam tikrai situacijai, vietai ar laikui.
Platonas-pirmasis estetikos problematiką įjungė į didelę filosofinę sistemą. Nors jį labiau domina grožis, o ne menas ar poezija.Poezija platonui ne meistriškumo ar technikos o įkvėpimo dalykas.Poezija yra kilnus pašėlimas, manija.
Sokratas-poezija yra talento, įgimto sugebėjimo, pranašavimo dovana, bet ir mokėjimas, įgudimas, meistriškumas,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4757 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (4757 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 7 psl., (4757 ž.)
  • Word failas 108 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt