Su augalais žmogus susiduria kiekvieną dieną. Jie mus maitina, gydo, dauguma jų – žaliava pramonei. Jie yra oro gaivintojai, ir švarintojai, ir žmogaus estetinio pasaulio taurintojai. Kiekvienas augalas – didelis gamtos stebuklas, žmogaus draugas ir jo gyvenimo lėmėjas. Vaistiniai augalais yra dažniausiai maistiniai, daug vitaminų, mineralinių ir kitų veikliųjų medžiagų turintys augalai. Juk didesnė žmonijos maisto dalis yra augalinės kilmės ir augalų procentas bendrame maisto balanse pasaulyje vis didėja.
Šiandien mūsų “sintetiniame” pasaulyje be cheminių vaistų vis plačiau vartojami gamtos sukurti vaistai. Jais mokslininkai domisi nuolat. Žmonės stengiasi gyventi sveikai, nori ilgiau išsaugoti sveikatą ir darbingumą.
Žmonės vaistažolėmis bei vaistiniais augalais gydosi tūkstančius metų.
Vaistažolės bei vaistiniai augalai pasižymi daugybe gydomųjų savybių, kurių mes net nežinome.
Žmogus bus sveikas tik tuomet, kai jis kasdien gaus pakankamai gamtos sukurtų ir organizmui reikalingų medžiagų. Vaistiniuose augaluose yra daug biologiškai aktyvių elementų, todėl jų farmakologinis poveikis labai platus.
Vaistiniai augalai šiuolaikinėje medicinoje padeda gydyti širdies ir kraujagyslių, kepenų, skrandžio, žarnyno bei kitas ligas. Apie 40% visų vartojamų vaistų gaunama iš vaistinių augalų.
Augalų veikliosios medžiagos yra alkaloidai, fitoncidai, rauginės ir mineralinės medžiagos, vitaminai, eteriniai aliejai bei kita, pasisavinamos tik iš augalų.
Vaistinių augalų rinkimas
Yra tam tikros vaistinių augalų rinkimo ir paruošimo taisyklės, ir jų būtina laikytis. Priešingu atveju vaistažolė gali netekti gydomųjų savybių arba net pakenkti žmogaus sveikatai. Pagrindinė taisyklė – augalinę žaliavą reikia ruošti tada, kai joje yra daugiausia veikliųjų medžiagų. Žolinių augalų antžeminėje dalyje paprastai daugiausia jų būna prieš žydėjimą arba žydėjimo pradžioje, šaknyse ir šakniastiebiuose – vegetacijos pabaigoje; pumpuruose – anksti pavasarį, pradėjus brinkti; žieduose – žydėjimo pradžioje; vaisiuose ir sėklose – jiems nokstant ir visai sunokus; lapuose – išaugus iki normalaus dydžio. Be to, renkant vaistinius augalus, reikia atsižvelgti ir į dienos laiką bei oro sąlygas. Sultingų lapų, žiedų, žolių, taip pat nebyrančių vaisių negalima rinkti po lietaus ir anksti rytą, kol yra rasa. Surinkti drėgni...
Šį darbą sudaro 2777 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!