Pelkiagiriai 8
Paupių ir pajūrio miškai. Paupių miškai 9
Pajūrio miškai 9
Šalutinė miško produkcija ir jos priklausomybė nuo miškų tipų 10
Naudota literatūra 12
Gamtinės miško bendrijų formavimosi sąlygos Lietuvoje
Šiuolaikiniai Lietuvos miškų augalijos sudėties ypatumai
Lietuva priklauso mišriųjų miškų zonai. Pagrindinės medžių rūšys, paplitusios visoje šios zonos teritorijoje ir atitinkamose augimvietėse formuojančios medynus arba esančios jų sudėtyje, yra šios: paprastoji eglė, paprastoji pušis, karpotasis ir plaukuotasis beržai, drebulė, juodalksnis, baltalksnis, paprastasis ąžuolas, paprastasis uosis, mažalapė liepa, guoba, vinkšna, paprastasis klevas. Lietuvos miškams būdinga palyginti nemaža plačialapių medžių rūšių priemaiša kitų medynų sudėtyje. Yra ir grynų plačialapių rūšių miškų, ypač ąžuolynų ir uosynų. Mažiau paplitę liepynai, klevynai, guobynai. Pastarieji daugiau būdingi salpiniams miškams. Upių salpose neretai miško bendrijas formuoja ir keletas gluosnių rūšių (baltasis, trapusis, gluosnis virbis), o blindė dažna ir kitų augimviečių medynuose.
Be minėtų, Lietuvos miškuose auga ir kitos medynus formuojančios medžių rūšys. Skroblas paplitęs pietvakarių Lietuvoje, kur tam tikrose augimvietėse sudaro medynus arba auga kaip priemaiša kitų rūšių medynuose. Šiaurės rytų Lietuvoje skroblas jau savaime neauga.
Panašiai kaip skroblas paplitęs ir skirpstas, tačiau jis, ypač jo kamštinė forma, miškuose pasitaiko žymiai rečiau ir dažnesnis šlaitų augimvietėse.
Pietų Lietuvoje yra gerai augančio ir derančio bekočio ąžuolo sala. Dar XIX a. Lietuvos vakarinės dalies miškuose pasitaikydavo kukmedis, kuris šiuo metu čia jau išnykęs.
Lietuvos miškuose auga daug traką sudarančių krūmų rūšių – virš 40rūšių krūmų ir žemais medeliais augančių augalų. Svarbiausios traką sudarančios krūmų rūšys yra šios: paprastasis kadagys, paprastais šermukšnis, šaltekšnis, paprastasis putinas, paprastasis lazdynas, dygioji šunobelė, paprastoji ieva, juodasis, raudonasis ir kalninis serbentai, raudonoji sedula, europinis ir karpotasis ožekšnis, paprastasis sausmedis, paprastasis žalčialunkis, įvairios karklų rūšys ir kt.
Apskritai Lietuvos floroje vyrauja europinės okeaninės augalų rūšys, kontinentinių rūšių gerokai mažiau, o miškų augalijoje tikrų stepinių rūšių iš viso nėra.
Dirvožemiai
Pagrindiniai dirvodaros veiksniai yra klimatas, augalija ir dirvodarinės uolienos.
Nemažas Lietuvoje iškrintančių kritulių kiekis sąlygoje dirvožemių išplovimą ir glėjėjimą. Tačiau krituliai...
Šį darbą sudaro 2996 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!