Lietuvos užsienio prekyba. Lietuvos užsienio prekybos pradžia. Narystė PPO. Užsienio prekybos teorijos.
Lietuvos užsienio prekyba, apibrėžiama, kaip LR ekonomikos tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo šaka, vykdoma per eksportą ir importą. Eksportas bei importas yra labai svarbūs šalies bendrajam nacionaliniam produktui. Eksportas tai prekės ar paslaugos išvežimas iš šalies į kitą šalį, importas – eksporto priešingybė. Importas – prekių ir paslaugų įvežimas į šalį.
Lietuvos užsienio prekyba reguliuojama Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais bei įvairiomis dvišalėmis ar daugiašalėmis tarptautinėmis sutartimis t.y. laisvosios prekybos sutartys bei ekonominio bendradarbiavimo sutartys. Šiuo metu galiojantis bei svarbiausias pagrindinis užsienio prekybos reglamentavimo instrumentas yra Lietuvos Respublikos muitų tarifų įstatymas, šiame dokumente numatyti importo ir eksporto muitų taikymo atvejai.
Lietuvos užsienio prekybos pradžia – laikomas prekybos liberalizmas (1993 metais). 1995-1997m. laikotarpiu Lietuva pasirašė pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, konvencijas su dauguma ES valstybių, JAV bei kaimyninėmis šalimis – iš viso su 24. 2001 m. gegužės 31 d. Lietuva tapo 141-ąja Pasaulio Prekybos organizacijos (PPO) (World Trade Organisation – WTO) nare.
Lietuvoje šiuo metu yra didelis prekybos deficitas, nes eksportuojama prekių mažiau nei importuojama.
Darbo tikslas – išsiaiškinti Lietuvos užsienio prekybos struktūrą bei šiuo metu vyraujančias tendencijas.
• Išnagrinėti užsienio prekybos teorijas;
• Išanalizuoti Lietuvos užsienio prekybos struktūrą;
• Išnagrinėti Lietuvos užsienio prekybos tendencijas 2012 – 2013 metais.
1. Užsienio prekybos teoriniai aspektai
1.1. Užsienio prekybos samprata
Užsienio prekyba – tai prekyba prekėmis ir paslaugomis, kurios yra skirtos šalies, išskyrus prekės kilmės šalį, rinkai. Užsienio prekyba taip pat gali būti investicija į užsienio vertybinius popierius. Užsienio prekyba dažnai traktuojama kaip tam tikra informacija apie prekių eksportą ir importą. Tačiau užsienio prekybos pagrindas išlieka tas pats – atitinkamos prekės ir paslaugos, kuriomis yra prekiaujama į vieną ar kitą valstybę, t. y. už valstybės gamintojos sienų.1
Užsienio prekyba apima rinkodarą bei rinkotyrą, tai pirkimo - pardavimo santykiais grindžiamos ūkio sistemos kūrimo procesas, kurio metu suformuojama vienokio ar kitokio pobūdžio rinka. Taip pat užsienio prekyba apima produktų kūrimą, gamybą, įpakavimą, logistiką, paskirstymą, reklamą, bei...
Šį darbą sudaro 5350 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!