Užsienio prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų. Kiekvienos didelės ar mažos valstybės ūkis yra pasaulinio ūkio dalis, kuris pradėjo formuotis būtent tarptautinės prekybos dėka. Kiekvienos šalies natūralus siekis – gauti ekonominę naudą iš visuomeninio darbo pasidalijimo tarptautiniuose mainuose. Nei viena valstybė negali visiškai patenkinti šalies vartotojų poreikių, todėl stengiamasi gaminti tai, kas efektyviau, kur gamyboje galima įgyti palyginamąjį pranašumą. Tai padeda konkuruoti pasaulinėje rinkoje, mažinti gamybos kaštus. Valstybė importuoja tas prekes, kurių gamybos kaštai šalies viduje yra palyginti aukšti.
Lietuva jau ne vienerius metus priklauso ES, PPO. Per tuos metus vyko ir tebevyksta integravimosi darbai, siekiama prisitaikyti prie naujų sąlygų ir reikalavimų, stiprinami ryšiai su kitomis valstybėmis. Dėl to spartėjo ekonomikos plėtra, vyko pokyčiai užsienio prekyboje, kurią įtakojo naujos prekybos sąlygos, naujos sutartys, pasirašytos su šalimis narėmis.
Šio darbo tikslas – išsiaiškinti Lietuvos užsienio prekybos raidą, kaip ją įtakojo stojimas į ES, PPO, sutartys, kurias valstybė pasirašė dėl šios narystės. Šiame darbe taip pat pateikiama Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės naujausi duomenys apie užsienio prekybą, su kuria šalimi prekiaujama intensyviausiai, kokia produkcija eksportuoja ir importuojama. Kai kurie duomenys dėl vaizduomo ir aiškumo pateikiami diagramose. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados, rezultatai, pasiūlymai.
Atkūrus nepriklausomybę, didelę įtaką Lietuvos užsienio prekybai darė jos geografinė padėtis tarp Vakarų ir Rytų rinkų, politiniai, socialiniai ir ekonominiai pokyčiai. Sovietiniais metais užsienio rinka daugiausia rėmėsi privalomų tam tikrų prekių eksportu. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę vyko gana ryškūs tarptautinės prekybos teritoriniai pokyčiai. Užsienio prekyba darė įtaką šalies ekonomikai, jos stabilumui, ūkio restruktūrizavimui, jo konkurencingumui pasaulio ir regionų rinkose. Pirmaisiais nepriklausomybės metais daugelis rinkų suiro, nes buvo pereinama nuo centralizuotos planinės prie rinkos ekonomikos, tačiau didžiausią įtaką turėjo vyriausybės vykdoma užsienio prekybos politika, eksportuojamų ir importuojamų prekių struktūra, regioninės ekonominės krizės, dvišaliai ir regioniniai laisvos prekybos susitarimai, integracija į Pasaulinę prekybos organizaciją. Užsienio prekybos...
Šį darbą sudaro 5102 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!