Pagrindinis tarptautinės prekybos būdas yra eksportas. Jis apima šalyje pagamintų prekių pardavimą užsienio rinkose per brokerius ar užsienio paskirstymo centrus. Skatindama gamybinę veiklą savo šalyje, eksportuojanti kompanija išvengia poreikio daryti reikšmingus organizacinius ar technologinius pokyčius, jai užtenka tik turėti platinimo kanalus, kad galėtų aptarnauti užsienio rinką. Tai yra pats nerizikingiausias metodas savo tarptautinei veiklai plėsti.
Importas yra įprasta strategija daugeliui kompanijų kiek gerai išsivysčiusiose, tiek ir mažiau išsivysčiusiose šalyse. Turtingos šalys importuoja išteklius ir prekes, kai jos pamato, jog užsienyje galima panaudoti savo santykinį pranašumą. Besivystančioms šalims dažnai reikia importuoti išteklius, maistą ir paslaugas (t.y., sudaryti kontraktus su žmonėmis, turinčiais tam tikrą kvalifikaciją arba reikiamas žinias apie pažangias technologijas).
Tyrimo objektas – Lietuvos Respublikos ir Ukrainos importas ir eksportas.
Tyrimo tikslas – įvertinti Lietuvos Respublikos ir Ukranos importo ir eksporto rodiklius pasirinktu laikotarpiu (2010 – 2019 m.).
Tyrimo uždaviniai:
1) išanalizuoti Lietuvos Respublikos importą ir eksportą 2010 – 2019 metais;
2) išanalizuoti Ukrainos importą ir eksportą 2010 – 2019 metais.
1. UŽSIENIO PREKYBA LIETUVOJE
Lietuvos užsienio prekybos raidai didelę įtaką turėjo jos geografinė padėtis tarp Vakarų ir Rytų rinkų, politiniai, socialiniai ir ekonominiai pokyčiai, atkūrus nepriklausomybę. Sovietiniais metais tarptautiniai prekybos santykiai daugiausiai rėmėsi privalomu tam tikro produkto tiekimu. Vienas pagrindinių veiksnių, darančių įtaką mažos ir atviros Lietuvos ekonomikos augimui, yra tarptautinė prekyba. Šio amžiaus pradžioje Lietuva tapo Pasaulio Prekybos organizacijos (PPO) bei Europos sąjungos (ES) nare. Augo tarptautinės prekybos apimtys, sparčiai didėjo Lietuvos rinkos atvirumas. Šie ir kiti veiksniai darė teigiamą įtaką eksporto plėtrai – 2001-2019 m.m. laikotarpiu Lietuvos prekių eksporto užimama rinkos dalis pasaulinėje prekyboje išaugo daugiau kaip dvigubai. Lietuvos užsienio prekybą apibūdina keturi rodikliai: eksportas ir importas apibrėžia prekybos apimtį su ES nepriklausančiomis šalimis, o išvežimas ir įvežimas apibūdina prekybą su ES valstybėmis. Eksportuotos ar išvežtos prekės pagal valstybes yra paskirstytos pagal šalį-gavėją. Importuotos prekės skirstomos pagal jų kilmės šalį, o įvežtos – pagal šalį-siuntėją. Bendrai...
Šį darbą sudaro 5822 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!