1. Fonetikos ir rašybos taisymai.
2. Fonetikos pradmenų mokymo uždaviniai.
3. Metodų priemonių parinkimas, naujų rengimas ir taikymas.
Literatūra
ĮVADAS
Bendriausia gimtosios kalbos kaip dalyko paskirtis – išugdyti asmens komunikacinę kompetenciją. Komunikacija suprantama kaip gebėjimas reikšti, suvokti ir interpretuoti mintis, jausmus, faktus žodžiu ir raštu įvairiuose socialiniuose kontekstuose.
Tarties klaidų atsiranda dėl tarmių, svetimų kalbų, rašybos įtakos bei kitų priežasčių. Lietuvių bendrinės kalbos ir tarmių fonetinės sistemos skiriasi. Mūsų rašyba nėra gryna fonetinė. Nemaža žodžių rašoma vadovaudamiesi morfologiniu, istoriniu, tradiciniu principu.
Tyrimo objektas – fonetikos mokymas specialiojoje mokykloje.
Tikslas. Fonetika yra kalbotyros dalis, tirianti garsinę kalbos sandarą. Mokiniams žinios apie gimtosios kalbos garsus ( balsius, priebalsius, dvigarsius) ypač reikalingos mokantis bendrinės tarties bei rašybos.
Uždaviniai:
1. Atskleisti fonetikos sampratą.
2. Išnagrinėti metodus ( pratimus ) lietuvių kalbos mokymo II klasėje.
3. Aprašyti metodų priemonių parinkimą, naujų rengimą ir taikymą.
Tyrimo metodai: Mokslinės pedagoginės literatūros analizė.
1.Fonetikos ir rašybos taisymai.
Fonetika yra labai glaudžiai susijusiu su rašyba. Priėmus bendrinės kalbos pagrindu vakarų aukštaičių tarmę, garsyno problema buvo palyginti sklandžiai išspręsta – daug abejonių jo sistema nekėlė. Todėl ir Jablonskiui teko palyginti maža taisyti žodžių dėl jų netinkamos bendrinei kalbai fonetikos. Tačiau kai kurie garsai svyruoja ir pačioje bendrinės kalbos tarmėje. Antai ne visose vakarų aukštaičių šnektose vienodai vartojami žodžio pradžios balsiai a ir e , dvibalsiai ai ir ei. Pagaliau tam tikros šnektos tik spontaniškai nesutampa su dabartinės kalbos įprasta šių garsų vartosena žodžio pradžioje. Šių bendrinės kalbos normos pažeidimų priežastys gana įvairios – tarmės įtaka, žargoninės tarties atspindys, tiesiog rašybos nemokėjimas ar net papraščiausia korektūros klaida.
2.Fonetikos pradmenų mokymo uždaviniai.
Fonetika yra kalbotyros dalis, tirianti garsinę kalbos sandarą. Mokiniams žinios apie gimtosios kalbos garsus ( balsius, priebalsius, dvigarsius) ypač reikalingos mokantis bendrinės tarties bei rašybos.
Pagal pamokų skaičių, lyginant su morfologija ir sintakse, fonetikai tenka nežymi vieta, bet jos reikšmė didelė. Fonetika supažindina su kalbos garsais, kurie tokie svarbūs žodžio elementai, kad menkiausias jų pakitimas kartais iš pagrindų...
Šį darbą sudaro 1514 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!