Valstybės norėdamos vystyti sėkmingą užsienio politiką yra priverstos bendradarbiauti it palaikyti gerus santykius su savo kaimynėmis valstybėmis. Lietuvą supa Baltarusija, Lenkija, Latvija ir Rusijos dalis (Kaliningrado sritis). Didžiausią grėsmę nuo XVIIa. kelia Rusija. Užtenka prisiminti Carinės Rusijos viešpatavimą Lietuvoje ir vykdomą rusifikacijos politiką, abiejų pasaulinių karų metu bandymą Lietuvą įtraukti į savo imperiją, bei 50 metų trukusią aneksiją.
Rusija nori turėti platesnį priėjimą prie Baltijos jūros, arba sukurti hiterlandą Sankt Peterburgui. Akivaizdu, kad temos aktualumas yra reikšmingas ne tik istorijos tyrinėtojams, bet ir kiekvienam išsilavinusiam žmogui, kuris privalo žinoti kokios yra kaimyninių valstybių keliamos grėsmės ar teikiami privalumai.
1. Išanalizuoti mokslinę literatūra pasirinkta tema.
2. Išryškinti pagrindinių santykių problemų tarp Rusijos ir Lietuvos sprendimų būdus.
3. Aprašyti veiksnius, kurie lemia didžiųjų ir mažųjų valstybių santykius.
4. Nustatyti kaip Lietuvos istorijos atgarsiai atsiliepia šiandieniniams santykiams tarp Lietuvos ir Rusijos tarptautinėje ir vidaus arenoje.
Tikslas – pažvelgti į kaimynių valstybių, būtent Lietuvos ir Rusijos santykių perspektyvą.
Referato tipas - probleminis referatas, nes stengiausi referate išdėstyti priežasčių –pasekmių struktūras, ir nagrinėdama atsakyti į klausimą „kaip“, o išvadose į klausimą kodėl ir kaip būtu galima spręsti vieną ar kitą problemą.
1. Lietuvos ir Rusijos santykių pagrindinės problemos nuo 1990 metų
1.1.Rusijos kariuomenės išvedimas iš Lietuvos
1990m.vasario 24d. Įvyko rinkimai į Lietuvos sovietinę Aukščiausiąją Tarybą. Kadangi jie vyko demokratinėmis sąlygomis, absoliučią balsų daugumą laimėjo Lietuvos Sąjūdžio atstovai. Taigi formaliai Sovietinė valdžios institutas tapo faktine demokratine Lietuvos žmonių atstovybe. Nuo tos atstovybės sprendimų priklausė tolesnis Lietuvos nacionalinio judėjimo likimas.
Lietuvai tuo metu buvo du keliai vienas- vadinamasis konstitucinis. Dar 1990 metais vasario 7 dieną senoji sovietinė Lietuvos Aukščiausioji Taryba buvo priėmusi nutarimą dėl 1940 metų deklaracijų, pagal kurias Lietuva įstojo SSSR, neteisėtumo. Nutarime Sovietų Sąjungai siūlytą „ pradėti dvišales derybas dėl Lietuvos valstybės nepriklausomybės atstatymo“. Nors Maskva tuo metu į tą pasiūlymą niekaip nesuragavo, nebejotina, kad einant tuo keliu Lietuvai savo nepriklausomybės atgavimą būtų tekę spręsti akis...
Šį darbą sudaro 4124 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!