Pasirinkta tema LDK miestai ir miesteliai Fridricho Šulco( Schulz) kelionių aprašymuose.
Fridrichas Šulcas iš Magdeburgo kilęs vokietis, 1762 m. baigęs Halės universitetą, mokytojavo, dėstė naująsias kalbas. Kurį laiką gyveno Vienoje, Berlyne, Paryžiuje ir pagaliau atsikėlė į Mintautą (Jelgavą), kur 1798 m. ir minė. Be pedagogo darbo, vertėsi literatūra, rašė vokiškai trumpus prozos dalykus, parašė prancūzų revoliucijos istoriją ir įspūdžių knygą ,,Paryžius ir paryžiečiai”.
1793 m., kai Targovicos konfederatai, Rusijos kariuomenės padedami, nugalėjo Gegužės 3 dienos konstitucijos šalininkus, juos išvaikė ir patys atėjo į valdžią, F. Šulcas iš Mintaujos vyko į Gardino seimą, kurio svarbiausias uždavinys buvo patvirtinti antrąjį ATR padalijimą. Jis atstovavo miestiečių luomui, ir iš pasisakymų apie reformų šalininkus matyti, kad pritarė konfederatams. Šis rašto darbas apima jo kelionės laikotarpį − 1793 m. gegužės 1-7 dienas.
Savo kelionę F. Šulcas aprašė knygoje, kurios pirmasis vertimas (iš vokiečių į lenkų kalbą) 1899m. išėjo Varšuvoje. Knyga lenkiškai išleista kelis kartus.
Fridricho Šulco parašytame tekste pasakojama apie Lietuvos miestus ir miestelius, bei jų gyventojus. Visi į Lietuvą XVIII amžiuje atvykę keliautojai skyrėsi ne tik savo kelionių tikslais, pasaulėžiūra, idėjomis, bet ir sugebėjimu stebėti bei aprašyti, ką patys matė ir ką iš amžininkų lūpų girdėjo. Todėl kaip ir visi keliautojai, Fridrichas Šulcas mus domina kaip istorijos liudininkas.
Apie XVIII amžiaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestus ir miestelius bei jų gyventojus kalbantys negausūs įvairių keliautojų pasakojimai dažnai gana prieštaringi, tad yra būtina juos plačiau paanalizuoti ir palyginti tarpusavyje.
Nagrinėdami kaip XVIII amžiuje atrodė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestai ir mieteliai pagrinde ir remsimės Fridricho Šulco kelionės aprašymais, ištraukomis iš jo knygos Fryderyk Shulz Podroze Inflantczyka z Rygi do Warszawy i po Polsce w latach 1791-1793, Warszawa, 1956, kurios išverstos Jūratės Kiaupienės ir publikuotos geografinių ir etnografinių aprašymų(XIV-XIXa.) knygoje „Kraštas ir žmonės“, Vilnius, 1983 m. Taip pat patikrinsime jo pateiktą informacija su kitų autorių darbais. Pagrindinis šiame darbe nagrinėjamas šaltinis yra tik fragmentas,...
Šį darbą sudaro 2365 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!