Referatai

Lietuvoje augantys grybai

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvoje augantys grybai 1 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 2 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 3 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 4 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 5 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 6 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 7 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 8 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 9 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 10 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 11 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 12 puslapis
Lietuvoje augantys grybai 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Valgomieji grybai ....................................................................................................................... 9
Grybų mitybinė vertė ................................................................................................................ 9
Nuodingieji grybai .................................................................................................................... 10
IŠVADOS ................................................................................................................................... 11
ĮVADAS
Grybų pasaulis yra pakankamai sudėtingas, kaip ir jų gyvenimo būdas. Jie ilgus dešimtmečius nedavė ramybės botanikams, vėliau mikologams, kurie klaidžiojo po miškus, dirvonus, pievas ir laukus, stepes ir dykumas, plušo laboratorijose, gamyklose, kol sužinojo, kaip grybai dauginasi, auga, kokia jų nauda arba daroma žala.
Mikologija - mokslas, tiriantis grybus (įskaitant pelėsius ir mieles), jų genetines bei biochemines savybes, jų panaudojimą medicinai bei maistui, taip pat nuodingąsias jų savybes. Mikologija artimai susijusi su fitopatologija - augalų ligų tyrimais (daugelis augalų ligų yra sukeliamos grybų). Istoriškai mikologija buvo botanikos mokslo šaka, nes grybai buvo priskiriami augalams. 1969 m. Kornelio universiteto profesorius R. H. Whittaker pirmasis išskyrė grybus į atskirą gyvosios gamtos karalystę (Fungi arba Mycota), kadangi pagal savo sandarą, mitybą, filogenezę ir kitus bruožus grybai skiriasi nuo augalų ir gyvūnų. Dabar sutariama, kad grybai - tai ne augalai, o ypatingos sandaros ir gyvensenos organizmai. Dėl to mikologiją galime laikyti atskira mokslo šaka. Pirmieji "mikologai" buvo Elias Magnus Fries, Christian Hendrik Persoon ir Anton de Bary.
Grybai – tai tarpiniai organizmai tarp augalų ir gyvūnų, tai labai didelė ir įvairi organizmų grupė, neturinti chlorofilo (žaliosios medžiagos, sugeriančios Saulės energiją, kuri panaudojama organiniams junginiams susidaryti). Dėl to grybai, skirtingai nuo visų žaliųjų augalų, nesugeba gauti maisto fotosintezės būdu. Jie yra arba kitų gyvų organizmų parazitai, arba saprofitai, gaunantys energiją iš negyvos organinės medžiagos. Vis dėlto chlorofilo neturėjimas nesutrukdė jiems suklestėti- per evoliuciją išsivystė daugybė grybų rūšių, jų priskaičiuojama daugiau kaip 100 tūkstančių, kurios skiriasi savo forma, spalva ir gyvavimo būdu. Skiriasi taip pat ir dydžiu: nuo smulkiausių organizmų, įžiūrimų tik pro mikroskopą ir iki 1 m skersmens, ir sveriančių 10-15 kg.
Grybų daroma žala. Taigi, grybai- tai ne tik tie, kuriuos mes gerai pažystame ir renkame miškuose, bet yra ir įvairiausių parazitinių grybų. Pavyzdžiui, kepininiai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3348 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Mikologija . 2
  • Grybų daroma žala . 2
  • Grybų nauda žmogui . 3

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3348 ž.)
Darbo duomenys
  • Botanikos referatas
  • 13 psl., (3348 ž.)
  • Word failas 249 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt