Konspektai

Lietuvių tautinis sąjūdis

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvių tautinis sąjūdis 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tautinis atgimimas – XIX a. pr. prasidėjęs lietuvių tautinių jausmų gaivinimo ir ugdymo laikotarpis, kai siekta atgaivinti Lietuvos istoriją, puoselėti kalbą, ugdyti raštiją.
Nacionalinis judėjimas (sąjūdis) – tai lietuvių tautos judėjimas dėl Lietuvos laisvės ir valstybingumo.
Nacionalinė valstybė – valstybė, sudaryta iš vienos tautybės ta pačia kalba kalbančių, bendrą istorinę praeitį ir kultūrą turinčių žmonių.
• Vilniaus universitetas (XIX a. pr.). Buvo skatinamas lietuvių nacionalinės kultūros ir lietuvių inteligentijos formavimasis. Universiteto auklėtiniai, etnine kilme lietuviai (daugiausia žemaičiai), būrėsi į bendraminčių susivienijimus, siekė šviesti liaudį, leisti lietuviškas knygas, lietuvių kalbą paversti mokslo kalba, sukurti tautinės kultūros pagrindus.
• Sankt Peterburgas (po 1931-1832 m. sukilimo). Čia gyveno ir dirbo istorikas S.Daukantas, parašęs pirmąją Lietuvos istoriją lietuvių kalba, kurioje išaukštino pagonišką Lietuvos praeitį. Veikė lietuvių inteligentų būrelis, kurio nariai išrūpino parapinių mokyklų steigimo prie bažnyčių legalizavimą, ruošė lietuviškus elementorius, skaitinius.
• Varniai ir Žemaičių vyskupystė (XIX a. antroji pusė). Čia gyveno M.Valančius, kurio rektoriavimo ir vyskupystės metai vadinami Valančiaus epocha. Lietuvių kalba rado kelią į bažnyčią – dvasininkai buvo raginami sakyti pamokslus ir mokyti vaikus lietuviškai. Buvo suorganizuotas masinis lietuvių valstiečių sąjūdis – blaivybės brolijos. Rytprūsiuose pradėtas lietuviškų knygų spausdinimas ir jų nelegalus gabenimas bei platinimas Lietuvoje. Paskelbta priešinimosi rusinimui programa: neleisti vaikų į valdžios mokyklas, nepriimti valdžios peršamų knygų, neemigruoti į Rusiją, neiti į cerkves, mokyti vaikus namie, laikytis katalikų tikėjimo.
• S.Daukantas (XIX a. pr.-1863 m. – II atgimimo etapas). Romantiškai vaizduojama Lietuvos istorija, iškeliama mintis apie savos, tautinės valstybės sukūrimą.
• J.Šliūpas (1883-1889 m. – IV etapas). Pirmą kartą iškeliamą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 494 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (494 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 1 psl., (494 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt