Pavyzdžiai

Lietuvių autorių kontekstai

10   (1 atsiliepimai)
Aprašymas

Kristijonas Donelaitis
Maironis
Jonas Biliūnas
Antanas Vaičiulaitis
Salomėja Nėris
Vincas Mykolaitis-Putinas
Antanas Škėma
Vytautas Mačernis
Henrikas Radauskas
Justinas Marcinkevičius
Judita Vaičiūnaitė
Juozas Aputis
Romualdas Granauskas
Balys Sruoga
Jurgis Savickis
Bitė Vilimaitė
Marcelijus Martinaitis
Vincas Krėvė–Mickevičius

Ištrauka

Kristijonas Donelaitis – grožinės lietuvių literatūros pradininkas. Jo poema „Metai“ yra ryškiausias XVIIIa. Švietimo idėjas skleidžiantis kūrinys,kuriame poetas vaizduoja Mažosios Lietuvos būrų gyvenimą visais metų laikais. Poemą sudaro keturios dalys: „Pavasario linksmybės“, „Vasaros darbai“, „Rudens gėrybės“ ir „Žiemos rūpesčiai“. Kalba išsiskiria metaforų, palyginimų,personifikacijų,epitetų gausa. Pagrindinės vertybės: Dievas, saulė,darbštumas,gamta,moralė.
Maironis – žymus XIXa. pab.- XXa.pr. lietuvių poetas romantikas. Jis rašė eilėraščius, poemas,istorines dramas. Maironis ištobulino poetinę kalbą, apibendrino ankstesnių poetų ieškojimus,sujungė juos su tautosakos dvasia ir davė pradžią lietuviškosios lyrikos tradicijai. Pagrindinės temos: meilė tėvynei,tautinis atgimimas, individualūs išgyvenimai. Maironio kūryba svarbi ne vien literatūriniu požiūriu – ji buvo tautą sutelkusi ir jėgų visuomenės sąjūdžiams teikusi idealogija.
Jonas Biliūnas – XXa.pr. lietuvių moderniosios prozos pradininkas,rašė noveles, apysakas. Jo sukurti veikėjai jautrūs,atviri,dažnai nuskriausti, kūriniuose atskleidžiami jų išgyvenimai. Pasakotojas subjektyvus, jaučiamas jo buvimas šalia arba jis pats yra veikėjas. J.Biliūnas graudumo, užuojautos situacijas ir būsenas sukuria ramiu,santūriu tonu. Jis lietuvių prozoje įtvirtino psichologizmą,nes sąmoningai stengėsi vaizduoti ne tik išorinius įvykius,bet ir žmogaus dvasios dalykus.
Antanas Vaičiulaitis – XXa. antrosios pusės lietuvių rašytojas,vienas ryškiausių krikščioniškojo humanizmo atstovų. Jam rūpėjo didieji būties klausimai, nekintančios dvasinės vertybės,taip pat svarbi buvo gamta. A.Vaičiulaitis rašė noveles,apysakas,tačiau svarbiausias jo kūrinys – romanas „Valentina“. Rašytojo veikėjai jautrūs,meniškos prigimties, išgyvenantys subtilius jausmus. Jo kūryba vadinama neorealistine : jungiama tai,kas akivaizdžiai matoma,su tuo,kas paslaptinga ir sunkiai suvokiama.
Salomėja Nėris – žymi XXa.pirmosios pusės lietuvių poetė neoromantikė. Ankstyvojoje lyrikoje ji atskleidė jaunystės polėkį, brandžiausiuose eilėraščiuose įkūnijo būties trapumo jausmą. Poetės lyrika daininga ir melodinga,pilna šilumos ir meilės ilgesio,apmąstymų ir klaidų pripažinimo. Ji išleido keletą eilėraščių rinkinių, “Diemedžiu žydėsiu“ 1938m. buvo apdovanotas Valstybine premija.
Vincas Mykolaitis-Putinas – žymus XXa. lietuvių poetas simbolistas,kuriam artimas romantinis pasaulėvaizdis. Jis parašė keletą poemų,poezijos rinkinius „Tarp dviejų aušrų“, „Keliai ir kryžkeliai“,taip pat psichologinį romaną „Altorių šešėly“. Eilėraščiuose atsiskleidžia džiaugsmingi jausmai, vylingos jaunystės troškimai,šviesūs gamtos gyvybės išgyvenimai. Na,o „Altorių šešėly“ sprendžiamos psichologinės problemos: kunigystės, gyvenimo kelio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1034 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1034 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos pavyzdys
  • 3 psl., (1034 ž.)
  • Word failas 40 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pavyzdį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvių kalbos autorių aprašymai ir kontekstai

Lietuvių kalbos autorių aprašymai ir kontekstai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos autorių kontekstai

Lietuvių kalbos autorių kontekstai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių autorių kontekstai ir informacija

Lietuvių autorių kontekstai ir informacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių literatūra - autorių kontekstai

Lietuvių literatūra - autorių kontekstai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos pamokų " Ko XXI a. pilietis galėtų pasimokyti iš XVI a. Lietuvos šviesuolių" planai

Lietuvių kalbos pamokų " Ko XXI a. pilietis galėtų pasimokyti iš XVI a. Lietuvos šviesuolių" planai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Autorių kontekstai

Autorių kontekstai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių literatūros autorių kospektas

Lietuvių literatūros autorių  kospektas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas)

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kompiuterio išradimas - tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį?

Kompiuterio išradimas - tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Privalomų lietuvių kalbos autorių santraukos

Privalomų lietuvių kalbos autorių santraukos Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos autorių ir jų kūrinių konspektas

Lietuvių kalbos autorių ir jų kūrinių konspektas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt