Konkuruojančioji firma, pasirinkusi gamybos funkciją ir atsižvelgdama į gamybos kaštus, turi pasirinkti gamybos apimtį, kuri duotų didžiausią pelną.
Tarkime, analizuojame firmą, kuri neturi skolų. Pajamas gauna parduodama pačios pagamintus produktus. Gamybos ir realizavimo laikas sutampa, todėl firma neturi išlaidų, susijusių su produktų saugojimu.
Firmos turi skirtingas galimybes paveikti prekės rinkos kainą. Tai priklauso nuo rinkos, kurioje veikia firma, modelio. Tobulosios konkurencijos rinkoje kiekviena firma (jų rinkoje yra labai daug) gamina tik nedidelę rinkos prekių kiekio dalį, todėl neturi įtakos bendrai šakos pasiūlai, kartu ir prekės rinkos kainai. Individuali firma prekės vieneto kainą tobulosios konkurencijos rinkoje priima tokią, kokia susiklostė rinkoje (šakoje), veikiant pasiūlos ir paklausos mechanizmui. Visos firmos, veikdamos kartu ir tuo pačiu metu, gali pakeisti bendrąją rinkos pasiūlą, kartu ir rinkos kainą: ją padidinti, jei bendroji rinkos pasiūla sumažėja, ar sumažinti, jei bendroji rinkos pasiūla padidėja. Pasikeitus šakos kainai, keičiasi ir firmos produkto kaina. Tačiau viena firma neturi galios keisti kainą. Dėl minėtųjų priežasčių konkuruojančiosios firmos produktų paklausa yra absoliučiai elastinga.
Konkuruojančios firmos pajamos yra įvairių formų.
Ribinės pajamos (MR - marginai revenue) - tai bendrųjų pajamų padidėjimas, gautas pardavus papildomą produkto vienetą:
MR = ▲TR / ▲Q = P * ▲Q / ▲Q = P
Tobulos konkurencijos rinkoje firmos vidutinių ir ribinių pajamų kreivės sutampa su firmos paklausos kreive. Tai horizontali tiesė, kurios aukštis kiekviename taškė yra lygus produkto rinkos kainai.
Firmos pelno maksimizavimas trumpuoju laikotarpiu pagal lyginamąjį bendrųjų pajamų ir bendrųjų kaitų modelį
Tarkime, firma naudoja du gamybos veiksnius - darbą ir kapitalą. Trumpuoju laikotarpiu firmos kapitalo apimtis nesikeičia (pvz., staklių skaičius yra pastovus). Firma, norėdama gauti maksimalų pelną, pasirinks optimalią gamybos apimtį ir pakeis tik naudojamo darbo kiekį. Priminsime, kad bendrasis firmos pelnas susideda iš normaliojo ir ekonominio pelno. Normalusis pelnas yra sudedamoji bendrųjų kastų dalis. Ekonominis pelnas (П) yra skirtumas tarp bendrųjų firmos pajamų ir bendrųjų (ekonominių) kastų. Ekonominis pelnas П=TR-TC.
Be bendrojo pelno...
Šį darbą sudaro 2449 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!