Mokinių mokymo, jų auklėjimo ir lavinimo sėkmė mokymo procese visų pirma priklauso nuo mokymo turinio: kaip jis atitinka mokslo technikos, ekonomikos, kultūros išsivystymo lygį, o ypač kaip siejasi su gyvenimu, su asmenine mokinių patirtimi. Rajeckas teigia, kad ne mažiau svarbus ir mokymo proceso organizavimas, mokinių veiklos pobūdis, mokytojo ir mokinių sąveika šiame procese. Reikia ,,padėti mokiniams pažinti save, įgyti bendravimo įgūdžių, plėtoti savo kūrybiškumą, priimti ir įtvirtinti save kaip unikalią ir originalią asmenybę”( Rajeckas, 1999).
Šito siekiant reikia sudaryti kuo geresnes sąlygas mokiniams mokytis, mokymo procese kuo aktyviau veikti. O tai iš esmės lemia mokymo metodai bei metodiniai būdai, t.y. kaip mokoma.
Žodis ,,metodas” (graikiškai methodas – tyrinėjimas) reiškia veikimo ir reiškinių tyrimo būdą, veiksmą. Todėl metodas yra privaloma bet kokios žmogaus veiklos sąlyga, kuri įeina į veiklos turinį. Jį pasirenkant ir taikant reikia sąmoningai apsispręsti tai priklauso ir nuo veiklos tikslo, ir nuo veiklos tikslo, ir nuo turimos patirties. Todėl metodas – veiklos priemonė jo pasirinkimas ir taikymo pobūdis sąlygoja veiklos rezultatus. Tai pasikartojančių mokytojo veiksmų modelis, kuris gali būti taikomas dėstant įvairius dalykus, būdingas daugiau negu vienam mokytojui ir svarbus išmokimui ( Gage,1994).
Dėl mokymo metodų daug diskutuojama, bet nėra nusistovėjusiu, visuotinai priimtų vienodų mokymo metodų terminų. Mokymo metodai yra labai įvairūs, kiekvienas jų turi savitą struktūrą, kurią lemia besikeičiantys metodiniai būdai.
Viena iš siūlomų metodų grupė yra kūrybiniai metodai, kurie skirstomi į euristinius, probleminius ir tiriamuosius.
Tikslas: kūrybiniai mokymo metodai.
1) kūrybinių metodų bendra charakteristika.
2) Aptarti euristinius mokymo metodus.
3) Aptarti probleminius mokymo metodus.
4) Aptarti tiriamuosius mokymo metodus.
Tyrimo objektas: mokymo metodai.
Metodas: literatūros analizė.
1. Kūrybiniai metodai
Kūrybiniai metodai – tokie mokymo metodai, kai mokiniai, remdamiesi turimomis žiniomis ir naudodamiesi kai kuriais šaltiniais, savarankiškai atlieka kūrybines užduotis. Taikant kūrybinių darbų metodus, mokiniai savarankiškai ieškodami sprendžia naujas problemas. Būtent, naujas, - mokymo procese laikoma nauja visa tai, ką mokinys pats savarankiškai atranda. Esmingiausias kūrybinių darbų bruožas – visiškas...
Šį darbą sudaro 1681 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!