Kultūros ir pramogų centras – įstatymų nustatyta tvarka įsteigtas ir šio įstatymo nustatyta tvarka pripažintas juridinis asmuo, kuris savo veikla puoselėja etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuria menines programas, plėtoja švietėjišką (edukacinę), pramoginę veiklą, tenkina bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuoja profesionalaus meno sklaidą. Kultūros centrai skirstomi į valstybės kultūros centrus, savivaldybių kultūros centrus ir kitus kultūros centrus. Valstybės kultūros centrai – tai kultūros centrai, kurių teisinės formos yra biudžetinė įstaiga ar viešoji įstaiga ir kurių steigėjas yra ministerija, apskrities viršininkas. Savivaldybių kultūros centrai – tai kultūros centrai, kurių teisinė forma yra biudžetinė įstaiga ar viešoji įstaiga ir kurių steigėjas yra savivaldybės taryba. Kiti kultūros centrai – tai kultūros centrai, kurie yra viešieji arba privatūs juridiniai asmenys, išskyrus šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytus kultūros centrus. Kultūros centrai pagal veiklos pobūdį skirstomi į specializuotus ir daugiafunkcinius. Kultūros centrai pagal Kultūros ministerijos nustatytus veiklos ir materialinės bazės kriterijus skirstomi į aukščiausią, pirmą, antrą ir trečią kategorijas. [Lietuvos Respublikos kultūros centrų įstatymas. 2004 m. liepos15 d. Nr. IX-2395 Vilnius].
Temos aktualumas. Kultūros ir pramogų centrai bendruomenėse yra vieta, kur leidžia laiką bendruomenės nariai. Kultūros centrai padeda ugdytis bendrumo, tautiško jausmams, todėl jų veikla yra svarbi, o šio darbo tema – aktuali.
Darbo tikslas – išanalizuoti kultūros centro funkcijų realizavimo bendruomenėje galimybes.
1. Nusakyti kultūros vadybos ypatumus.
2. Išnagrinėti kultūros centro veiklos ypatumus, pabrėžti komunikacijos svarbą kultūrinėje organizacijoje.
3. Išanalizuoti kultūros centro funkcijas.
4. Išanalizuoti kultūros centro funkcijų realizavimo galimybes bendruomenėje.
1. Kultūros vadybos ypatumai
1.1. Kultūros vadybos samprata, aprėptis
Kultūros sąvokai yra daugybė apibrėžimų, tačiau jų nė vienas nėra visuotinai priimtinas. Mokslininkai, menininkai , politikai, pedagogai nuolat ginčijasi , kurį kultūros apibrėžimą taikyti, platesnį ar siauresnį : ar laikyti kultūrą giminine menų ( muzikos, šokio teatro, literatūros ir t.t.) sąvoka, ar kultūra – tai būdas kuriuo mes bendraujame.
Anot Peter Fuchs ir Thomo Heinze, kultūra yra ansamblis ar registras visų socialiai aktualių temų,...
Šį darbą sudaro 6405 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!