Konspektai

Kultūra ir kultūros filosofija

9.8   (3 atsiliepimai)
Kultūra ir kultūros filosofija 1 puslapis
Kultūra ir kultūros filosofija 2 puslapis
Kultūra ir kultūros filosofija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

I. Kultūros ir kultūros filosofijos samprata.
1.Antropologinės kultūros prielaidos. Kultūros filosofija nagrinėja žmogiškos kūrybos, žmogaus pasaulio sritį. Kultūra ne tik tai, kas žmogaus sukurta, bet ir tai, kas žmogų kuria. Reglamentuoja žmonių santykius, kaip kultūra padeda išlikti žmogumi. Kultūra negali egzistuoti pati savaime, be žmogaus pastangų. Kultūra kilo iš lot. žodžio – colere – apgyvendinti, kultivuoti, globoti, garbinti. Savas egzistavimo ir išsivystymo sąlygas žmogus susikuria. Kultūros kilmė yra esmingai susijusi su žmogaus kilme. Be kultūros žmogus tiesiog fiziškai negali išsilaikyti pasaulyje. Kultūra yra pagrindinė jo buvimo sąlyga. Būti kartu su kitais yra giliausias žmogiškosios būties apsisprendimas. Atsiskleidimas yra buvimo kartu aktas. Egzistencinei bendruomenei kurti bei išlaikyti žmogus griebiasi tarpininko, kuris įsiterpia tarp dviejų egzistencijų ir jas sujungia. Šis tarpininkas, kuris priima mūsų vidaus pasaulį ir jį perteikia kitam, yra kultūros kūrinys. Kultūra kuria žmogų ne tik tam, kad pasaulyje išsilaikytų, bet ir tam, kad galėtų apsireikšti kitam. Kultūrinio kūrinio pagalba susikuria istorinis žmonijos buvimas drauge, kuriame gyvena visa praeitis. Žmogaus istorija yra žemės apvaldymo istorija. Kiekviena antropologija slepia savyje žemės apvaldymo mintį žmogaus kultūriniu veikimu.
2.Kultūrinis veiksmas. Tai yra gamtos apdirbimas, žmogiškąją idėją paverčiant gamtinio daikto forma. nerasdamas gamtoje sau reikalingų buvimo sąlygų, žmogus imasi pats jas susikurti: žmogus yra veikiantis padaras. Gamtos apdirbimas yra pirmoji ir pagrindinė žmogaus buvimo funkcija. Apdirbimo laipsnis yra labai įvairus. Imdamasis apdirbti gamtą, žmogus eina į ją ne instinktyviai kaip gyvuliai, bet sąmoningai. Žmogus žino, ko savo veikla siekia. Jis turi naujos tikrovės vaizdą ir pagal jį tvarko gamtą. Tą vaizdą vadiname idėja. Kultūrinio veiksmo sąmoningumas yra ne kas kita kaip jo idėjingumas. Čia kaip tik glūdi kultūros originalumas bei jos vertė. Gamta žmogui tarnauja kultūrinėje jo veikloje kaip medžiaga, iš kurios jis pasigamina naujų daiktų. Šių daiktų arba kūrinių naujumas glūdi jų formos naujume. Apdirbimo metu žmogus taip sutvarko gamtinę medžiagą, kad ji daros tinkama...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5558 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (5558 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos konspektas
  • 3 psl., (5558 ž.)
  • Word failas 127 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt