Esės

Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra

10   (1 atsiliepimai)
Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra 1 puslapis
Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra 2 puslapis
Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra 3 puslapis
Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra 4 puslapis
Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra 5 puslapis
Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra 6 puslapis
Filosofijos kilmė. Filosofija ir mitologija/religija/mokslas/kultūra 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

“Filosofija” yra graikiškos kilmės, (iš gr. kalbos filo – meilė, sofija – išmintis) - išminties meilė. Šį žodį pirmąkart pavartojo, Pitagoras (apie 580—500 m. pr. Kr.). Kas yra filosofija ir ko ji verta – labai sudėtingas ir ginčitinas klausimas. Kiekvienas žmogus ją supranta savaip. Vieni iš jos tikisi tikslumo ir konkretumo, ypatingų atradimų. Kiti į ją žiūri abejingai. Filosofija liečia visus žmones todėl ji turėtų būti paprasta ir visiems suprantama. K. Jospersas teigia, kad filosofija žmogui būtina, nes ji visais laikais gyvuoja viešoje sąmonėje. Taigi filosofija vadiname “kritinis mąstymas”, kurio pagrindinė sąlyga yra laisvė, o tikslas – tiesa. Iki tol į visus žmonėms rūpimus klausimus atsakydavo įvairios religijos. Tokie religiniai aiškinimai buvo perduodami iš kartos į kartą mitais. Visame pasaulyje per ilgus tūkstantmečius buvo sukurta nesuskaitoma gausybė mitinių atsakymų į filosofinius klausimus. Filosofija atsirado, kai žmogui ėmė nepakakti tradicinių mitologinių atsakymų į jį jaudinančius klausimus. Įvairios tautos sukūrė galybę mitų, nors filosofija priešino save mitologijai, jai atsirasti pagrindą davė mitologinis pasaulio aiškinimas. Tūkstančius metų tokio pasaulio aiškinimo žmogui užteko. Nors mitas nekėlė tiesioginių klausimų, faktiškai jis davė atsakymus į labiausiai žmogų dominusius klausimus apie jo paskirtį, lemtį, pasaulio egzistavimo suvokima, laiką ir amžinybę. Bet gi ką ir kaip iš tiesų nagrinėja filosofija? Klausimas, ką vienas ar kitas mokslas nagrinėja - klausimas apie to mokslo dalyką. Kai kurių mokslų dalyką apibrėžti palyginti nesunku. Tarkime, botanika mokslas apie augalus, filologija apie tam tikrą kalbą. Apibrėžti filosofijos dalyką itin sunku. Visų pirma reikia pabrėžti, jog yra filosofų, abejojančių, ar filosofija yra mokslas tokia šio žodžio prasme, kuria mokslu vadinama biologija, chemija ar matematika. Jos santykis su šiomis ir kitomis mokslo disciplinomis yra išskirtinis. Aiškindamas filosofijos ypatybes, A. Maceina, sako apie ją štai ką: „Savo turiniu ji yra išnešiojusi bei pagimdžiusi visus mokslus, su jais tačiau nesusi liedama ir jų neatstodama: visų mokslų motina...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1259 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (1259 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos esė
  • 7 psl., (1259 ž.)
  • Word failas 23 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt