Filosofija yra palyginti nesenas kultūros fenomenas, kuris atsirado konkrečiu laiku ir tik 2 pasaulio vietose. Senovės Indijoje bei Kinijoje (t.y. Rytuose) ir Senovės Graikijoje. Nors egzistavo daugelis civilizacijų kultūrų, be šių minėtų, nė viena iš jų neturėjo filosofijos. Negana to, graikiškoji ir rytietiškoji taip pat smarkiai skiriasi, nes rytų filosofija yra glaudžiai susijusi su religija. Tik Graikijoje buvo filosofija, kurią galima laikyti visiškai nepriklausomu žmogaus protu vykdomu tyrinėjimu [graikams net religija buvo klausimas, kurį galima kelti ir nagrinėti; rytuose to nėra].
Tuo tarpu visose kitose kultūrose galiam kalbėti nebent apie filosofinio mąstymo užuomazgas, kurias galima įžvelgti sinkretinėje tų kultūrų pasaulėžiūroje [gr. sinkretia – sumaišymas].
Pats žodis filosofija reiškia išminties meilę. Filosofija susiformavo VI a.pr.Kr. pirmoje pusėje, o jos pradininku laikomas graikų mąstytojas Talis [gyvenęs ~627-547 m.pr.Kr]. Vis dėlto toks filosofijos apibrėžimas yra labai formalus. Klausimas kas yra filosofija pats yra vad. filosofinių sprasmių tema. Istoriškai būta daugelio filosofijos sampratų, kurios keitėsi priklausomai nuo bendros kultūrinės situacijos ir pirmiausia nuo filosofijos santykio su religija ir mokslu. Iš pat pradžių filosofijoje pradėjo formuotis universalus mokslas apie pasaulį, tačiau, praėjus vos 200 metų nuo jos atsiradimo, atsirado dar vienas naujas kultūros reiškinys, vad. mokslu. Todėl jau graikų filosofas Aristotelis [gyvenęs 384-322 m.pr.Kr.] buvo priverstas atskirti vad. pirmąją filosofiją, nagrinėjančią [kaip jis teigia] viršpatyriminius tikrovės pradus nuo siauresnių pažinimo sričių, kurios buvo vadinamos mokslais. Pirmieji iš tokių savarankiškų mokslų buvo to paties Aristotelio galutinai išplėtota formalioji logika ir matematika. Bėgant laikui tokių mokslų daugėjo, tai reiškia, kad filosofijos ri mokslo santykis tapo ir iki šiol yra viena sunkiausių problemų. Taip yra todėl, kad pačia savo prigimtimi filosofija pretenduoja būti universalaus žinojimo forma, todėl mokslams pradedant tyrinėti atskiras tikrovės sritis iškyla būtinybė iš naujo apibrėžti ir pagrįsti filosofijos universalumą.
Senovės Graikijoje filosofija buvo laikoma taip pat ir aukščiausia žmogui prieinama egzistavimo forma, maximaliai priartinanti jį prie dieviškojo gyvenimo....
Šį darbą sudaro 10622 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!