Esės

Filosofijos samprata ir kilmė

9.6   (3 atsiliepimai)
Filosofijos samprata ir kilmė 1 puslapis
Filosofijos samprata ir kilmė 2 puslapis
Filosofijos samprata ir kilmė 3 puslapis
Filosofijos samprata ir kilmė 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiuolaikiniai filosofai sutinka kad būtis tai nuolatinis apsikeitimas medžiagos, energijos ir informacijos. Būtent informacija čia yra svarbiausias komponentas, todėl filosofija prasideda nuo konceptualaus klausimo, kas yra filosofi­ja, kaip ją galima suprasti. Akademiniu lygmeniu ieškoti atsaky­mo skatina universitetinės studijos, kasdien — įvairios nuomonės apie filosofiją. Buitinis filosofijos supratimas dažnai formuoja iš­ankstinę nuostatą dėl filosofijos studijų. Turbūt nėra kito teorinio dalyko, dėl kurio būtų tiek daug ginčijamasi, pasireikštų tokia požiūrių įvairovė. Vieni filosofiją pripažįsta vos ne mokslų moks­lu, apibendrinančiu sukauptą žmonijos patirtį ir rodančiu, kokie specialieji tyrimai turi būti atliekami. Tai vienas kraštutinumas. Kiti kiekvieną postringavimą apie „bites ir gyvenimą“ jau vadina filosofija, tarsi filosofavimui užtektų to, kad esi žmogus, turintis savitą požiūrį į pasaulį, mokantis dėstyti savo nuomonę ir ją ginti. Nereikalingos tampa studijos, fundamentaliosios žinios, o gebėji­mą kritiškai analizuoti žinojimo patirtį keičia liežuvio lankstumas.
Trys didžiausios filosofinių problemų grupės, kurias skir­tingos filosofinės mokyklos ir atskiri filosofai sprendžia nevieno­dai. Pavyzdžiui, ontologijoje pasaulis ir jo pagrindai aiškinami skirtingai. Vieni juos suvokia kaip materialaus pobūdžio dalyką ir kuria materialistines tikrovės sampratas, kiti pripažįsta pasaulį esant idealaus, dvasinio pobūdžio ir tuo grindžia savo ontologines teorijas. Gnoseologijoje susiformuoja itin įvairių žmogaus pažin­tinių galių interpretacijų. Viskas priklauso nuo to, kas pabrėžiama: ar jutiminės patirties reikšmė, ar proto savarankiškumas. Antro­pologijoje pažiūrų ir teorijų įvairovė dar didesnė.
Kalbant apie filosofiją, visada kyla klausimas, kaip ir kada ji atsirado. Siekiant atsakyti į šį klausimą, reikia aptarti ankstyviau­sią, ikifilosofinį žmogaus požiūrį į pasaulį — mitinę pasaulėžiūrą.
Žodis „mitas“ išvertus iš graikų kalbos reiškia pasakojimą, padavimą apie kokį nors neatmenamų laikų įvykį. Mitologija —tai mitų rinkinys ir kartu specifinė senovėje atsiradusi pasaulio pa­jauta. joje susipina žinojimas, tikėjimas, fantazija. Mitų pavidalu šiuos laikus pasiekė pirmieji pasaulio pradžios ir kilmės, sandaros ir vystymosi aiškinimai. Mitologija apima žinių, religijos, politi­nių pažiūrų, filosofijos ir meno pradmenis, kurie vėliau tapo sava­rankiškomis dvasinės veiklos sritimis.
Pačios filosofijos statuso klausimą, lemia dar...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1351 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1351 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos esė
  • 4 psl., (1351 ž.)
  • Word failas 19 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt