Filosofijos įvado konspektas (pagrindinės filosofijos kryptys, ankstyvoji graikų filosofija, žymiausių filosofų biografija ir filosofinės koncepcijos)
Probleminės kategorijos:
Ontologija - filosofijos disciplina, nagrinėjanti būtį. Ontologija platesniąja prasme dažniausiai tapatinama su metafizika. Ontologijai siauresniąja prasme priskiriamos moderniosios ir šiuolaikinės filosofinės teorijos, kurios (kitaip nei metafizika) atsisako antgamtinių, antjutiminių būties pradų paieškų ir nagrinėja būties sąvokos turinį, būties patyrimo galimybes, tam tikrų tikrovės sričių bruožus, esinių egzistavimo sąlygas ir pobūdį bei kitus klausimus.
Metafizika – tai, kas yra po fizikos, bendroji būties teorija; filosofinė disciplina, tirianti bendriausius būties bruožus.
Epistemologija/gnoseologija – pažinimo teorija, (iš gr. επιστήμη, episteme 'žinios' + λόγος, logos 'žodis, mokslas') – filosofijos šaka, tirianti pažinimo (žinių, žinojimo) prigimtį ir principus.
Etika - filosofijos šaka, tirianti žmogaus elgesio principus, standartus, jų normas gėrio ir blogio aspektu.
Politinė filosofija - esminių klausimų apie valstybę, vyriausybę, politiką, laisvę, teisingumą, nuosavybę, teises, teisę, valdžios vykdomą teisės įgyvendinimą nagrinėjimas: kas tai yra, kodėl (arba ar) tai reikalinga, kas daro vyriausybę legitimia, kokias teises ir laisves ji turi ginti ir kodėl, kokią turi būti.
Estetika - dvasiškai įprasmintos, juslių, emocijų ir kultūrinių konvencijų bei vertybių sankirtoje pasireiškiančios estetinės veiklos, orientuotos į apraišką, išraišką ir pajautą, teorinė interpretacija.
Logika - mokslas, tiriantis priimtinus samprotavimo būdus. Filosofinė logika yra samprotavimo būdų ir metodų tyrimas filosofinėmis priemonėmis. I. Kantas transcendentalinę logiką apibrėžė kaip mokslą, tiriantį žinių kilmę, apimtį ir objektyvią reikšmę. K. Jaspersas filosofine logika vadino tiesos tyrimą egzistencinės filosofijos priemonėmis.
Ikisokratikai(ankstyvoji graikų filosofija):
Talis Miletietis (624-546) – pradininkas, graikų filosofas. Mileto mokyklos įkūrėjas. Tradiciškai laikomas vienu iš septynių graikų išminčių. Anaksimandro Miletiečio mokytojas. Idėjos: Vienas pirmųjų Vakarų civilizacijoje pasaulį aiškino ne mitologiškai, bet pagal vieną principą – vandenį (skystį) laikė gyvybės ir visumos pirmuoju pradu (archė). Teigė, kad Žemė plaukioja vandenyje, kad visuose daiktuose gyvena dievai. Judėjimą sukelia kūnuose esanti siela.
Anaksimandras Miletietis (610-547) -
Šį darbą sudaro 3833 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!