Šperos

Komunikacijos pagrindai

9.0   (2 atsiliepimai)
Komunikacijos pagrindai 1 puslapis
Komunikacijos pagrindai 2 puslapis
Komunikacijos pagrindai 3 puslapis
Komunikacijos pagrindai 4 puslapis
Komunikacijos pagrindai 5 puslapis
Komunikacijos pagrindai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. KANCELIARINĖ KALBA IR RAŠTVEDYBA Kanceliarinė kalba - tai kanceliarijos (lietuviškai - raštinės) ir čia rengiamų dokumentų kalba. Šia kalba rašomi valdžios įstaigų administraciniai ir tarnybiniai dokumentai, įvairūs tvarkomieji ir kiti reikalų raštai. Kanceliarinė kalba kartais tiesiog ir vadinama reikalų raštų kalba. Panašia reikšme vartojamas ir junginys administracinė kalba, bet jis, be kanceliarinių raštų kalbos, apima ir šnekamąją tos srities, iš dalies ir teisės, rašomąją bei šnekamąją kalbą. Tos sritys, kur vartojama kanceliarinė kalba (dokumentų valdymas, administraciniai, tarnybiniai ir kiti reikalų raštai), turi savo poreikių, kuriuos kalba turi tenkinti, atsižvelgti. Dokumentai fiksuoja, nusako ir liudija svarbią reikšmę turinčius gyvenimo reiškinius, todėl čia vyrauja tikslus, nuoseklus, loginis minčių dėstymo būdas. Ir jų kalba turi būti tiksli, konkreti, be dviprasmybių ar emocinių atspalvių. Kanceliarinę kalbą veikia ir dokumentų įforminimo reikalavimai.Valdymo dokumentams ir jų valdymui prireikia tokių raiškos būdų, kurių tradicinė kalba neturėjo. kanceliarinei kalbai būtina derinti bendruosius lietuvių kalbos ir specialiuosius tos srities kalbos reikalavimus. Ilgus amžius dokumentai ir reikalų raštai Lietuvoje buvo rašomi kitomis (senąja slavų, lenkų, rusų) kalbomis. Šiuolaikinė lietuvių kalba pradėta kurti tik praeito amžiaus pradžioje, kai buvo atgauta spauda ir joje pradėti svarstyti visuomeninių organizacijų veiklos taisyklės ir įstatai. Mūsų kanceliarinė kalba kurta Jono Jablonskio. Prie jos kūrimo Jablonskis yra prisidėjęs ir tiesiogiai, rašydamas apie visuomeninių organizacijų veiklą, rengdamas jų įstatus. Jablonskio “kanceliarinė” kalba lieka artima bendrinei. raštai tėra pusiau kanceliariniai, - valstybinių ir kanceliarinių dokumentų pavyzdžių jis nėra palikęs. paskelbus Lietuvos valstybės nepriklausomybę, kai lietuviškai pradėti rašyti valstybės dokumentai, administraciniai ir einamieji kanceliariniai raštai. Lietuvos Respublikos įstatymai, kiti valstybės dokumentai, parašyti gražia, palyginti gerai apdorota ir lengvai suprantama kalba, sutvarkyta pagal tų metų normas ir išgales. Kanceliariniais raštais susirūpinta ketvirtajame XX amžiaus dešimtmetyje. Prie to ypač daug prisidėjo pradėtas leisti bendrinės kalbos laikraštis „Gimtoji kalba”: jame taisomos konkrečių raštų klaidos, teikiami patarimai, aiškinamos šios kalbos ypatybės. Lietuvių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 12970 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (12970 ž.)
Darbo duomenys
  • Komunikacijos špera
  • 6 psl., (12970 ž.)
  • Word failas 233 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt