Straipsnyje analizuojami Lietuvos įmonių kokybės vadybos sistemų (toliau tekste - kokybės sistemų) diegimo motyvacijos ir naudingumo tyrimo rezultatai. Autorių tyrimo duomenys lyginami su Vakarų Europos valstybėse atliktų kokybės sistemų efektyvumo tyrimų išvadomis. Šis darbas yra kokybės sistemų efektyvumo kompleksinio tyrimo sudedamoji dalis.
Vienu svarbiausiu pastarojo laikotarpio kokybės vadybos raidos ir globalizavimo fenomenu laikytinas kokybės sistemų standartizuotų modelių (ISO 9000) bei visuotinės kokybės vadybos (VKV) susiformavimas ir taikymas verslo bei kitose srityse. 1 pav. matome pateiktą įvairių kokybės vadybos priemonių efektyvumo lyginamąjį vertinimą. Tai rodo, kad VKV taikymas ir kokybės sistemų kūrimas turi didžiausią įtaką firmų veiklos irprodukcijos kokybės gerinimui [3]. Reikėtų pažymėti, kad ookį ar kitokį VK.V modelį. Šiam tikslui pasiekti kur kas geriau tinka kokybės sistemos, suprojektuotos pagal naują 2000 metų ISO 9000 modelį, apjungiantį ir pagrindinius VKV elementus [7].
Standartizuoti kokybės sistemų modeliai buvo sumanyti kaip tiekėjų-kijentų-varto tojų santykių reguliavimo mechanizmas ir išorinės kokybės vadybos idėjos dalis. Kokybės sistemos kūrimo svarbiausias tikslas - įrodyti kiientui firmos gebėjimą reikiamai valdyti visus kokybės veiksnius ir tuo užtikrinti produkcijos kokybės rodiklių atitiktį nustatytiems reikalavimams. Efektyviai veikianti kokybės sistema leidžia taip pat mažinti kaštus, didinti firmos ekonominį stabilumą, konkurencingumą ir prestižą, išplėsti klientų nitą, geriau tenkinti aplinkosauginius reikalavimus ir u t.
Tarptautiniame versle ryškėja tendencija vertinti sertifilaiotos kokybės sistemos turėjimą jau ne kaip ypatingą firmos skiriamąjį požymį, o kaip natūralų ir būtiną bendrosios vadybos sistemos elementą. Europos Sąjunga kokybės ų sanų tirrnų savo partneriais ar subrangovais renkasi tik įmones, turinčias šerti fi kuo tas kokybės sistemas. Pažymėsime, kad pasaulyje tokių įmonių yra apįe 600 000, o Lietuvoje tik 237 (Lietuvos standartizavimo departamento 2002 m. rugsėjo 1 d duomenys).
Šio darbo tikslas - nustatyti Lietuvos įmonių kokybės sistemų diegimo motyvaciją ir įvertinti jų teikiamą naudą. Kokybės sistemos sukūrimas ne tik geranoriškų pastangų, bet ir nemažų j finansinių investicijų reikalaujantis procesas. Bet ! kuri organizacija, skirdama lėšų ir...
Šį darbą sudaro 5525 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!