Kaunas 2006
a) sakinio žodžių tvarka
b) loginio kirčio raiškos priemonės
c) svetimžodžių kirčiavimas
5. DVIKIRČIO IR TRIKIČIO ŽODŽIAI
6. DAUGIASKIEMENIAI BŪDVARDŽIAI
a) pirmojo kirčiuotė
b) antroji kirčiuotė
c) trečiojo kirčiuotė
d) ketvirtoji kirčiuotė
7. PRIEŠDĖLINIŲ IR SUDURTINIŲ BŪDVARDŽIŲ KIRČIAVIMAS
8. TARNYBINIŲ IR EKSPRESINIŲ KALBOS DALIŲ KIRČIAVIMAS
9. GALŪNINĖS DARYBOS DAIKTAVARDŽIŲ KIRČIAVIMAS
10. IŠVADA
11. LITERATŪROS SARAŠAS
1. ĮVADAS
Mes, esam lietuviai, be kitų lietuvių kalbos dalykų, turime išmokti ir bendrinės kalbos kirčiavimo. Lietuvių kalbos kirčiavimas pastaraisiais metais nagrinėjamas žodžių darybos ir morfologijos požiūriu.Kirčiavimas reikalingas visur, taip pat ir buhalterinėje apskaita. Sakykim, norit aptarnauti klienta, su juo kalbėtis ir pan. Reikia tarti žodžius taisyklingai, aiškiai.Jeigu tarsime netaisyklingai ir neaiškiai mūsų klientai pagalvos, kad tikrai neišmanom gerai savo darbo, kartu ir lietuvių kalbos. Tuo labiau jeigu darbas yra lietuvoje, ir kalbama lietuviškai. Manau ir ne tik lietuvoje žodžio tarmė yra labai svarbi. Kirtis yra vieno skiemens pabrėžimas tariant žodį. Lietuvių kalbos žodžio ilgojo skiemens kirtis vadinamas muzikiniu. Kitaip sakant, ilgą kirčiuotą skiemenį ištariame nevienodai. Toks skirtingas kičio ištarimas vadinamas priegaide.
Ilgųjų balsių ir sutaptinių dvibalsių ie, uo priegaidės nyksta, nes ne visų tarmių atstovai skiria priegaides ir jas girdi. O tarmės, davusios pagrindą bendrinei kalbai ir gerai skiriančios visų ilgųjų skiemenų priegaides, apima palyginti mažą plotą. Be to, bendrinę kalbą veikia ir kitos tarmės, kurių atstovai priegaides taria nevienodai. Kirčiavimo dėsniai rememi priegaidėmis, tad mokytis kirčiuoti neskiriantiems ilgųjų balsių, sutaptinių dvibalsių priegaidžių yra daug sunkiau negu atstovams tų tarmių, kurios išlaiko ne tik dvibalsių, dvigarsių, bet ir ilgųjų balsių priegaides. Geriausiai girdime ir privalome išlaikyti sudėtinių dvibalsių ir mišriųjų dvigarsių priegaides.
Kirčiuoto skiemens kokybė – tai garso kirčių rpiemonių visuma: tarimo trukmė, intensyvumas (arba trukmės ir intensyvumo koreliacija, t.y. bendroji ir savitoji energija), pagrindinis tonas ir balsio įtempimo laipsnis, priklausantis nuo jo priegaidės. Be to, kirčiuoto skiemens kokybę gali pastiprinti tam tikri pokirtiniųskiemenų požymiai: skirtingas pagrindinio tono aukštis tarp skiemenų, vadinamas pagrindinio tono slenksčiu – PTS, gali skirtis pokirtinių...
Šį darbą sudaro 3697 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!