( Data )
Kaunas 2005
Įvadas
Mano arbo tikslas susipažinti su sintaksės klaidomis . Aš aprašiau sintaksės klaidas rašytinėje ir šnekamojoje verslininkų kalboje ir pateikiau pavyzdžių, kaip juos taisyti. Naudojausi „Kalbos kultūros vadovėliais“ rašydama referatą.
Sintaksės klaidas nelengva atpažinti ir taisyti .Dažnesnės sintaksės klaidos – klaidingai sudaryti ar netinkamai vartojami žodžių junginiai, retesnės – netaisyklingai sudaryti ir netinkamai vartojami sakiniai.
1. Sintaksė
Sintaksė yra gramatikos dalys, nagrinėjanti žodžių tarpusavio ryšius, sakinių sandarą, jų sudarymo būdus ir taisyklės. Pagrindinė sintaksės sąvoka – žodžių junginys, sakinys, sakinio dalys, kreipinys, įterpiniai, tiesioginė ir netiesioginė kalba.
Sintaksė tiria žodžių santykius , jų jungimo būdus , sakinių modelius , sudėtinių sakinių sudarymo būdus bei rūšis .Sintaksės normų žinojimas padeda išvengti kalbos kultūros klaidų .
Sintaksinės konstrukcijos taisyklingumas paprastai nustatomas atsižvelgiant į vidinius kalbos dėsnius , remiantis tautosakos, liaudies kalbos pavyzdžiais , lietuvių rašytojų kūriniais.
Dažniausiai klaidingai vartojami linksniai , prielinksniai ,polinksniai , konstrukcijos . Norint sudaryti taisyklingus žodžių junginius ar sakinius , reikia pasirinkti ne bet kurią ,o tam tikrą vieno ar kito žodžio formą .Veiksnio buvimą sakinyje lemia tarinys . Jis jungia prie savęs kitus sakinio sudaromuosius elementus . Iš sakinio centro kyla klausimai ,pagal kuriuos ir nustatomi sintaksiniai ryšiai .
2. Linksnių vartojimo klaidos
Linksniu vartojimo klaidos nėra retos . Linksnis rodo gramatinį ir reikšmės santykį su kitais žodžiais kalboje. Dėl kitų kalbų įtakos ne visada taisyklingai nusakome. Linksnių vartojimas yra linksnių sakymas žodžių junginyje ir suteikimas jiems tam tikros reikšmės. Pvz. Sakome galininką Rašyk nulį, bet po neigiamojo galininko veiksmažodžio – kilmininką Nerašyk nulio, o Nerašyk nulį būtų klaida.
2.1 Vardininkas
Vardininkas yra centrinis lietuvių kalbos linksnis ,dedamas į žodynus. Kalboje vardininkas vyrauja, tačiau reikšmių turi nedaug.
Paprastai vardininkas reiškia sakinio veikėją: tai ,apie ką sakinyje kalbama : Vaikai žaidžia . Aš nekaltas . Saulutė tekėjo ,lapeliai mirgėjo .Aklas aklą netoli tenuves. Prieklėty tėvelis dalgį plaka .Toks vardininkas eina sakinio veiksniu .
Vardininkas ne retai reiškia būvį...
Šį darbą sudaro 3720 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!