Rašiniai

Kenčiantis žmogus literatūroje (Škėma, Sruoga)

9.4   (3 atsiliepimai)
Kenčiantis žmogus literatūroje (Škėma, Sruoga) 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

„Žmogus per skausmą, per kančią, siekdamas katarsio, daugiau pažįsta, plačiau ir giliau pamato.", - rašė Justinas Marcinkevičius. Kančia yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Literatūrai ši tema taip pat nėra svetima, aprašoma ir dvasinė, ir fizinė kančia. Apie žmogaus kančią rašė XX a. lietuvių egzodo kūrėjas Antanas Škėma bei Štuthofo koncentracijos stovykloje kalėjęs Balys Sruoga. Taigi, literatūros kūriniuose vaizduojamas žmogus, kuris kenčia, išgyvena įvairius, kupinus skausmo jausmus.
XX a. laikomas katastrofų laikotarpiu, kadangi vyko karai, tremtys, o tuo pačiu metu žmogus kentė ir dėl vertybių griūties bei visuomenės banalumo. Lietuvių moderniosios literatūros kūrėjas Antanas Škėma romane ,,Balta drobulė" išreiškė katastrofų laikotarpio žmogaus, priversto emigruoti, savijautą. Pagrindinis kūrinio veikėjas poetas Antanas Garšva iš Lietuvos emigravo i JAV, tačiau jis nuolat ilgėjosi tėvynės. Niujorke jis pasiilgo lietuviškos architektūros, vitrinose esančių parodų, o ne drabužių taip pat operų, kadangi Amerikoje būdavo tik operetės. Dėl tokio kultūros trūkumo jis kentėjo dvasiškai, nuolat ilgėjosi Lietuvos. Taip pat Garšva Niujorke dirbo keltuvininku, tapo 87 numeriu, o tai jam buvo tarsi tapatybės praradimas. Niujorke jam buvo sunku bręsti kaip rašytojui, jam trūko įkvėpimo kurti monotoniškame darbe. Šis darbas jam parodė kokia šiais laikais tapo visuomenė praradusi dvasines vertybes, banali bei vartotojiška. Taigi, poetai labiausiai kenčia děl kultūros rutinos bei aplinkinių žmonių vertybių nebuvimo.
Kančia tarsi parodo žmogui jo ribas, atskleidžia dvasios brandą bei stiprybę. XX a. rašytojo Balio Sruogos memuariniame romane ,,Dievų miškas" vaizduojamas žmogus, kuris fizinės kančios akivaizdoje išlieka dvasiškai stiprus. Romane atskleidžiami žmogaus, priverstinai atsidūrusio Antrojo pasaulio karo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 485 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (485 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 1 psl., (485 ž.)
  • Word failas 13 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt