Kas yra epilepsija?
Epilepsijos dažnis.
Ar visi vaikų traukuliai yra epilepsijos ženklas?
Epilepsijos priežastys.
Ar epilepsija paveldima?
Dažniausios epilepsijos formos.
Kokią įtaką epilepsijos priepuolio pradžiai turi išorinės aplinkybės?
Ar epilepsija sukelia protinę ligą arba elgesio sutrikimus?
Ar įmanoma integruotis į visuomenę?
Dėl keisto ir nesuprantamo elgesio priepuolio metu, nuo senovės epilepsija vadinta įvairiais paslaptingai vardais: “šventoji liga”, “dieviškoji liga”, “dangiškoji liga”. Viduramžiais epilepsija sergančiųjų globėju laikytas šv.Valentinas, jo atvaizdas greta priepuolį patyrusio žmogaus aptinkamas daugelyje to laikotarpio meno kūrinių.Dabar vartojamas žodis “epilepsija” kilęs iš graikiško žodžio epilambanein, kuris reiškia “griebti, atakuoti”. Epilepsija sirgo daug įžymių žmonių, tačiau ji netrukdė jiems nugyventi turiningą gyvenimą.
Epilepsija pasireiškia priepuoliais, kurie atsiranda dėl stiprios staigios trumpalaikės elektros iškrovos galvos smegenyse. Elektros “audroms” numalšinti neretai prireikia daug laiko, nes jos vis pasikartoja. Dėl to epilepsija laikoma lėtine liga, reikalaujančia didelės kantrybės ir ilgalaikio gydymo.
Visoje Europoje apie 2 milijonai vaikų serga šia liga. Lietuvoje tokių vaikų yra apie 4000. Taigi, epilepsija vaikystėje yra kur kas dažnesnė liga nei reumatas, cukraligė ar tuberkuliozė.
Epilepsijos priepuoliai gali prasidėti bet kuriame amžiuje, netgi netrukus po gimimo. Tai priklauso nuo ligos priežasties ir formos. Trims ketvirtadaliams ligonių pirmasis priepuolis pasireiškia vaikystėje, ypač pirmaisiais gyvenimo metais, bei paauglystėje. Didžiajai daliai iš jų priepuoliai ir pasibaigia vaikystėje.
Pirmasis epilepsijos priepuolis nebūtinai rodo ligos pradžią. Daugybė vaikų patiria vieną ar keletą priepuolių ankstyvoje vaikystėje, o lėtinė epilepsija jiems nesivysto.
Kai kurie vaikai patiria priepuolių, kurie nebūtinai yra epilepsijos išraiška, nors pagal savo atsiradimo mechanizmą (“elektrinė audra smegenyse”) ir yra epilepsiniai. Šie priepuoliai kyla tik tam tikromis aplinkybėmis, kai trumpam sutrinka sveikata. Kadangi tokie priepuoliai susiję tik su tam tikromis aplinkybėmis ir niekada nevyksta savaime, jie vadinami atsitiktiniais priepuoliais arba ūmiais simptominiais.
Tokių priepuolių pavyzdys yra vadinami febriliniai traukuliai, kurie kartais įvyksta mažiems vaikams, kai staiga pakyla aukšta temperatūra. Jie gali vėl pasikartoti kitų karščiavimų metu ir savaime išnykti maždaug šeštaisiais gyvenimo metais.
Beje, tokie priepuoliai temperatūros pakilimo metu ne visuomet yra nekalti; kartais traukuliai ir temperatūra gali būti encefalito ar kitos rimtos ligos pradžia. Dėl to, kai tik įvyksta pirmasis traukulių priepuolis – esant aukštai temperatūrai ar be jos -...
Šį darbą sudaro 2567 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!