Kiekvienas žmogus turi savo likimą, kurį gali lemti kiti žmonės, jų veiksmai, įvairios aplinkybės. Kartais individas užuot elgęsis taip, kaip jam yra geriausia, paveiktas tam tikrų priežasčių: aplinkinių nuomonės, gyvenimo sąlygų, pasaulio, pasielgia kitaip nei norėtų. Taip žmogus tarsi pakeičia savo būtį gerąja arba blogąja linkme. Taigi, žmogaus likimą lemia pašaukimo ieškojimas ir tėvynės istoriniai įvykiai, dėl kurių turi paaukoti gyvybę.
Žmogaus likimą lemia pašaukimas: savęs ieškantis individas gali klysti, priimti sprendimus pasiduodamas kitų norams. Įsiklausyti į vidinį balsą, paisyti savų troškimų yra labai svarbu kiekvienam asmeniui, nes tai gali pakeisti ateitį, nulemti likimą. XX a. vidurio moderniosios literatūros krypties atstovas, filosofinės pasaulėjautos lyrikas, prozininkas ir dramaturgas Vincas Mykolaitis – Putinas kūrinyje ,,Altorių šešėly‘‘ rašo apie jaunuolį, kuris ieško savęs, veikiant įvairioms aplinkybėms. Psichologiniame – intelektualiniame romane aprašomi jauno kunigo išgyvenimai. Liudas Vasaris visą gyvenimą ieško savęs – būti kunigu ar poetu? Ši dilema gali nulemti vaikino likimą dviem būdais: arba jis liks kunigu ir visą gyvenimą kentės negalėdamas laisvai kurti, arba atsisakys kunigystės, atsiduos kūrybai ir bus laimingas, nes darys tai, ką iš tiesų mėgsta. Jaunuolio stojimą į kunigų seminariją lemia šios priežastys: tėvų noras išleisti vaiką būti ,,kunigėliu‘‘, autoritetingi aplinkinių pavyzdžiai (Maironis – kunigas ir poetas) bei galimybė dirbti Lietuvai. Tačiau įstojęs į seminariją jis nesijaučia laimingas. Būdamas dar jaunas, patiria meilės kančias, Liucė – tai mergina, kuri yra įsižiūrėjusi Vasarį, tačiau jis, doras klierikas, negali nuklysti ir pažeisti kunigystės taisyklių. Be to, pasireiškia kūrėjo talentas – bažnyčioje pamatęs Katedros Nepažįstamąją, kuri buvo moters idealas, taip ja susižavi, kad parašo pirmąjį savo eilėraštį. Liudas patiria širdį džiuginančius jausmus ir nori kurti. Bet suvokia, jog kunigystė prieštarauja jo norimam likimui. Jaunuolis nusprendžia keisti savo pasirinkimą, tačiau kol atsisako kunigystės, praeina daug laiko, patiria naujų nusivylimų ir kančių, kol subręsta kaip poetas ir stiprus žmogus, galintis pakeisti savo būtį. Vasaris, išdrįsęs...
Šį darbą sudaro 643 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!