Potemės

Kančios tema lietuvių literatūroje (V. Mykolaitis - Putinas, A. Škėma, V. Krėvė - Mickevičius)

10   (1 atsiliepimai)
Kančios tema lietuvių literatūroje (V. Mykolaitis - Putinas, A. Škėma, V. Krėvė - Mickevičius) 1 puslapis
Kančios tema lietuvių literatūroje (V. Mykolaitis - Putinas, A. Škėma, V. Krėvė - Mickevičius) 2 puslapis
Kančios tema lietuvių literatūroje (V. Mykolaitis - Putinas, A. Škėma, V. Krėvė - Mickevičius) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiekvienas individas gimsta žemėje be duotų instrukcijų: jis dar nežino savo būties tikslo, laimės recepto, susiduria su sunkumais atskiriant gėrį nuo blogio. Bėgant metams, žmogus bręsta, įgauna patirties ir, rodos, jau jaučiasi saugesnis, gali numatyti tam tikrų įvykių seką, nekartoti tų pačių klaidų. Visgi mūsų egzistencija yra dinamiška ir visiškai kontroliuoti likimo esame nepajėgūs. Pasitaiko situacijų, kada žmogus jaučiasi svetimas ir priešiškas pasauliui, nes pasaulis priešiškas ir nepavaldus žmogui. Kritinėse situacijose išbandoma žmogaus stiprybė, nes atsidūręs streso veikiamoje padėtyje, žmogus elgiasi kontraversiškai – tai lemia jo dvasinio pasaulio ugdymas, aplinka bei asmenys, prie kurių jis augo. Apie atsidūrimą dvasinės kančios akivaizdoje plačiai rašoma lietuvių literatūroje. Taigi, paanalizuokime, kaip lietuvių raštijoje yra plėtojama kančios tema.
Laisvės neturėjimas, bandymas patenkinti svetimus lūkesčius vietoj savųjų gali lemti dvasinę individo kančią. Vienas ryškiausių XX a lietuvių lyrikas, prozininkas, dramaturgas, literatūros profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas pirmajame Lietuvoje psichologiniame intelektualiniame romane „Altorių šešėly“ analizuoja individo vidinės kančios priežastis. Jis atskleidžia nenumatytais sunkumais grįstą pagrindinio veikėjo Liudo Vasario kunigystės kelią. Jo gyvenimas skaitytojui pateikiamas statiškai: įsisukusi rutina, vienintelė veiksmo vieta – seminarija. Pirmasis Liudo Vasario reikšmingas gyvenimo žingsnis – įstojimas į kunigų seminariją. Vaikinas, neturėdamas tvirto charakterio, tokį laisva valia priimtą sprendimą teisina save guodžiančiais argumentais: noru užtikrinti artimųjų gerovę ir autoriteto figūros – Maironio – netiesioginiu paskatinimu. Liudas Vasaris elgiasi spontaniškai, bando nuteikti save optimistiškai dėl atlikto pasirinkimo, blaiviai nemąsto apie ateitį. Užsitikrinęs vietą dvasininkų luome, jis nuobodų gyvenimo ritmą bando praskaidrinti širdžiai miela veikla: rašo poeziją, gėrisi gamtos grožiu, domisi kitų kasdienybe, skaito. Tačiau laikas galiausiai atskleidė šio sprendimo neigiamas pasekmes – užsitęsusią dvasinę kančią, kai užsimiršti apie nepaliaujamą norą pabėgti nuo užgyventos kasdienybės nepadėjo net mėgstami užsiėmimai. Bandymas nutildyti vidinį balsą taip pat buvo nesėkmingas. Liudas Vasaris vis ryškiau regi padarytą klaidą, ima svarstyti: ar tęsti širdžiai nemielos profesijos kelią, ar pasitraukti ir mėginti ieškoti laimės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1101 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1101 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 4 psl., (1101 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt