Šventės suteikia begalę įvairių rūšių bendravimo galimybių. Šventėse gali užsimegzti įvairūs ilgalaikiai socialiniai ryšiai. Šventė tarytum socialinis susirinkimas, kuriame švenčiama ir ilsimasi. Todėl kalendorinės šventės, jų organizavimas labai aktuali tema. Apie švenčių organizavimo būtinumą vaikų darželiuose pabrėžia Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos patvirtinta „Bendroji priešmokyklinio ugdymo ir ugdymosi programa“(2003). Įvairias Lietuvai būdingas šventes plačiai nagrinėja daugelis garsių Lietuvos rašytojų – J.Almonaitienė (1998), J. Kudirka (1993) A.Tamošiūnienė (1998) ir kt. šių dienų mokslininkai, pvz., A. Žarskus (2001), aktualizuodamas šią temą siekia atskleisti kalendorinių švenčių papročių ir žaidimų reikšmingumą, šios temos aktualumą .
Žmonija gyva praeitimi, istorija. O kad lietuviai yra senas ir gilias tradicijas išlaikiusi tauta, parodo išlikę lietuvių papročiai, tradicijos bei kalendorinės šventės, kurios lietuviams buvo ir yra gyvenimo dalis. Jos ne tik poilsis, bet ir pagrindinė sąlyga žmonių dvasingumui, kurio šiandien taip dažnai pasigendame, ugdyti.
Šventės yra laukiamos, nes dažniausiai švęsdami patiriame daug džiaugsmo, pailsime. Pastebėta, kad žmonės šiais laikais gyvena ir dirba labai intensyviai, dažnai jaučiasi pavargę ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, todėl šventės tampa svarbiausios ir labiausiai laukiamomis savaitės, mėnesio ar metų dienomis. Šventėse atsiskleidžia pats žmogus, jo kūrybinės galios, mokėjimas bendradarbiauti ir bendrauti.
Lietuviškos šventės „atgijo“ po Nepriklausomybės atkūrimo. Tuo laikotarpiu buvo jaučiamas jų organizavimo suaktyvėjimas. Tačiau gyvenimas daug ką keičia. Kai kurios šventės nebešvenčiamos, o kitų švenčių papročiai pasikeitė arba visai sunyko. Atsirado ir naujos, mūsų tautai reikšmingos kasmetės šventės, kurias būtina švęsti. Pagarbą tautos tradicinėms šventėms reikia pradėti skiepyti nuo pat ankstyvos vaikystės.
Darbo objektas- kalendorinės šventės.
Darbo tikslas- išsiaiškinti švenčių organizavimo ypatumus ikimokyklinėse įstaigose.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti švenčių reikšmę;
2. Išsiaiškinti švenčių organizavimo metodiką vaikų darželyje.
Darbo metodas: informacijos šaltinių analizė.
4
1. PAGRINDINIAI KALENDORINIŲ ŠVENČIŲ ORGANIZAVIMO ASPEKTAI
1.1. Lietuvių kalendorinės šventės
Lietuvių kalendorinės šventės atskleidžia ryšį su praeitimi ir ateitimi. Jose slypi tautos istorija, pasaulio suvokimas, žmonių pasaulėjauta. Švenčių šventime galima pamatyti, kokie mūsų protėviai buvo prieš tūkstantį ar šimtą metų.
Švenčių metu vaizduotė savaime...
Šį darbą sudaro 6151 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!